Доступність посилання

ТОП новини

В Донецьку згорнуте наметове містечко на підтримку Янковича.


Сергій Гармаш

Донецьк, 21 січня 2005 - Наметове містечко в Донецьку згорнуте. Таке рішення учасники акції ухвалили після того, як Віктор Янукович звернувся до них в четвер в Донецьку з таким закликом.

Вже після виступу на ТРК Україна та на десятитисячному мітингу Віктор Янукович більше години провів в донецькому наметовому містечку. “Він турбується про нас, про наше здоров’я, і що в цій політичній боротьбі ми йому ще потрібні, як найвідданіші прибічники. Він попросив щоб ми не мерзли, щоб йшли додому, і він сам з нами зв’яжеться через пару днів” - повідомили учасники акції про свою зустріч з екс-кандидатом.

Тож у п’ятницю наметове містечко згорнуте, сцена на площі Леніна розібрана, постамент вождя революції очищений від плакатів Вітренко та образливих для Ющенка й Тимошенко закликів.

А напередодні, Віктор Янукович, прилетів в Донецьк, де спочатку виступив в ефірі ТРК “Україна”, а потім на мітингу. Дисонансом з усіма попередніми виступами Януковича стала зміна його агресивної риторики на більш конструктивну позицію. З непримиренного опозиції новій владі, яку він “ніколи не визнає”, Віктор Федорович, принаймні на словах перейшов, за його словами до, цитую: “нового етапу політичної боротьби” – кінець цитати. Тобто акцент боротьби перенесено з вулиці до парламенту. “В березні наступного року, ми з вашою підтримкою переможемо на виборах та сформуємо уряд народної довіри” – сказав Янукович своїм прибічникам.

Втім, крім суто парламентських методів боротьби, колишній прем’єр не виключив можливості і більш радикальних дій: "Якщо хтось не буде поважати наші права, якщо хтось дозволить собі принижувати наших людей на нашій землі, ми з вами проти цього повстанемо і ми скажемо своє слово. Ми покажемо, що ми люди і ми справжні господарі нашої землі”.

В той же час Віктор Янукович заявив що вже зараз веде роботу для “синхронізації наших дій на всіх рівня. І на рівні політичних сил, і на рівні політичних сил, які представлені в парламенті. Ми синхронізуємо сьогодні дії офісу партії, фракції” – це була цитата. За словами Януковича його команда постійно знаходиться в контакті з фракціями СДПУ(о) та комуністами.

Також Віктор Янукович озвучив в четвер в Донецьку основні вектори своєї політичної діяльності. Цитую: “Ми не дозволимо руйнації української економіки, порушення прав людини, в парламенті ми будемо боротись за розширення зв’язків з Росією, наближення України до європейських стандартів, підвищення статусу російської мови, значного розширення прав регіонів”- кінець цитати.

При цьому екс-кандидат наголосив що, цитую: “Зміни в Конституцію, ухвалені Верховною Радою, повинні вступити в дію у вересні цього року”.

Янукович не приховував що з реалізацією політ реформи та парламентськими виборами пов’язує надії повернутись до влади: “Запам’ятайте, помаранчевий кошмар буде недовгим” – заявив він.
XS
SM
MD
LG