Доступність посилання

ТОП новини

Можливий переїзд Бориса Березовського в Україну завдасть серйозного удару українсько-російським відносинам – російські спостерігачі.


Віталій Портников

Москва, 31 січня 2005 року – Для російських спостерігачів заява Бориса Березовського про плани приїзду, чи переїзду в Україну не стала сенсацією, тому що вони стежать за діяльністю цього російського багатія. Нагадаю, що Б.Березовський, який нині живе у Лондоні, нераз говорив про свою підтримку української опозиції, але, щоправда, він не про своє бажання відвідати Україну.

У Росії часто проводять паралелі між Україною і Грузією. Тут згадують, що відразу після перемоги “трояндової революції” понад рік тому Б.Березовський відвідував Грузію на запрошення свого давнього соратника Бадрі Патрікацишвілі, який мешкає в Грузії і який не був виданий Грузією Росії ані в часи Е.Шеварднадзе, ані в часи М.Саакашвілі. Був гучний скандал з цим приїздом Березовського до Грузії з паспортом ні ім’я Платона Єлєніна. Вважають, що тоді Березовський обговорював ділові питання.

Бадрі Патрікацишвілі одна з найбільш впливових осіб в грузинському підприємницькому світі, в грузинській політиці. Російські спостерігачі вважають, що він сьогодні навіть не має конкурентів у цьому і представляє Патрікацишвілі в Грузії інтереси Б.Березовського.

Так що, якщо наступний крок Б.Березовського – це приїзд в Україну, так це логічно з точки зору його попередніх дій.

Ведуча

А які тут можна провести паралелі між Грузією і Україною? Тобто, хто в Україні є головним партнером Березовського?

Віталій Портников

У Росії вважають, що в Україні немає таких осіб, як пан Патрікацишвілі. Ми знаємо, що в Березовського були певні контакти з багатьма українськими політиками. Називають прізвища Романа Безсмертного і Давида Жванії у зв’язку зі скандальним зникненням кандидата на посаду президента РФ, колишнього спікера російського парламенту Івана Рибкіна.

Однак треба відразу сказати, що ані пан Жваня, ані пан Безсмертний не є партнерами пана Березовського, вони можуть бути просто людьми, які мали з ним певні політичні контакти. І це досі до кінця не з’ясовано.

Так що в Росії вважають, що людиною, яка має уособлювати інтереси Б.Березовського в Україні, враховуючи самі масштаби України, може бути сам Борис Березовський. Тим більше він досить давно і плідно співпрацював з українською елітою ще в часи Л.Кучми, коли він був виконавчим секретерем СНД. До речі, на цю посаду він був обраний саме за пропозицією тодішнього українського президента.

Ведуча

Якщо Березовський таки переїде до Києва, який це матиме вплив на українсько-російські відносини, адже відомо, що Кремль дуже негативно ставиться саме до Березовського?

Віталій Портников

В Росії впевненні, що В.Путін буде вважати це особистою образою з боку Президента України В.Ющенка, що він зробить все можливе, щоби продемонструвати це своє незадоволення.

Треба нагадати, що саме проживання Б.Березовського у Великобританії, на думку спостерігачів, підірвало рівень особистих контактів між В.Путіним і Тоні Блером. Хоча британський прем`єр не міг зробити нічого, щоб змінити ситуацію з Березовським.

На думку Кремля, влада впливає на юстицію, і це досить важливий момент, щоб усвідомити психологію російського політичного керівництва. Саме тому російські спостерігачі впевнені, що удар по російсько-українських взаєминах буде досить серйозним і по тим особистим взаєминам президентів, які сьогодні не виглядають, на думку багатьох, близькими, буде також завдано досить серйозного, можна сказати, непоправного удару.

Ведуча

А з огляду сферу інтересів Березовського в Україні, то чим саме він міг би займатися в Києві?

Віталій Портников

В Росії Березовського вважають неперевершеним політичним лобістом. Маю нагадати, що тут дуже багато хто демонізує його особу. Однак разом з тим те, що Березовський непогано займався цим політичним лобіюванням в часи Бориса Єльцина – це відомо.

Чим саме буде займатися Борис Березовський в Україні, цього сказати не може ніхто. Але це буде і створення якогось центру політичного опору нинішньому російському режиму, і серйозний вплив на українську політику і на розвиток української економіки – все це буде цікавити Бориса Березовського як людину зі значними фінансовими ресурсами і політичними амбіціями.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG