Доступність посилання

ТОП новини

Польська преса про прем’єр-міністра Тимошенко.


Володимир Павлів

Варшава, 7 лютого 2005 – У понеділок польська преса коментує перші рішення нового українського уряду на чолі з Юлією Тимошенко. В центрі уваги рішення про визнання недійсною приватизації “Криворіжсталі” та головні проблеми, котрі повинен вирішити найближчим часом український уряд. Однак більшість коментарів зосередили свою увагу на особі прем’єра.

Першими на призначення Юлії Тимошенко прем’єр-міністром України відгукнулися лідери Польщі у спеціальних привітальних телеграмах. Ще в суботу президент Польщі Олександр Квасневський привітав Юлію Тимошенко, зокрема, такими словами:

“Ваш величезний внесок у перемогу правди і свободи в перебігу Помаранчевої революції, а також та довіра, яку ви маєте в українському суспільстві, без сумніву, спричиняться до значних досягнень вашого уряду”. Крім того, польський президент висловив надію, що місія уряду Тимошенко призведе до зближення між суспільствами обох країн.

Услід за президентом привітальну телеграму Юлії Тимошенко надіслав і голова польського уряду Марек Белька. У телеграмі Марека Бельки, окрім слів привітання, висловлено також запевнення, що польський уряд готовий до широкої і поважної співпраці з новим Кабінетом міністрів України.

Натомість польська преса була куди менш дипломатичною у своїх коментарях із приводу перших рішень нового українського уряду. Коментуючи рішення про скасування новим українським прем’єром приватизації “Криворіжсталі”, колишній речник польського прем’єра Єжи Бузека Богумил Люфт пише на сторінках газети “Жечпосполіта”:

“Енергія, з якою пані прем’єр-міністр Юлія Тимошенко взялася до виконання передвиборчих обіцянок Віктора Ющенка, справляє міцне враження”. “Однак поспіх пані прем’єр-міністра, – продовжує Богуміл Люфт, – є дещо суперечливим із погляду правової держави”.

На думку колишнього речника польського прем’єра, такий стиль діяльності може в майбутньому привернути до нового уряду неприємні і важкі звинувачення.

Інше важливе польське видання “Ґазета виборча” також звертає увагу на справу так званої реприватизації “Криворіжсталі”, але відзначає, що Юлія Тимошенко заспокоює інвесторів, обіцяючи, що її уряд буде діяти в межах закону.

А в понеділковому числі щотижневика “Впрост”, того самого, котрий визнав Віктора Ющенка людиною 2004-го року, написано, зокрема, що Юлія Тимошенко має всі дані, щоб стати східноєвропейською сумішшю Маргарет Тетчер і леді Діани. Разом із тим польський тижневик згадує і про проблеми, які чекають на новий український уряд, адже “очікування щодо нової владної команди величезні”. Рішучість і працьовитість Тимошенко, пише “Впрост”, може бути найсильнішою стороною президента Ющенка.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG