Доступність посилання

ТОП новини

У Миколаєві представили нового голову облдержадміністрації.


Петро Каландирець

Голова Миколаївської облдержадміністрації Олександр Садиков з віце-прем`єром Анатолієм Кінахом
Миколаїв, 10 лютого 2005 - 10 лютого віце–прем’єр України Анатолій Кінах, за дорученням Президента України Віктора Ющенка, представив нового голову Миколаївської обласної державної адміністрації. Ним став голова Ради акціонерів акціонерного комерційного банку “ЮНІКС” Олександр Садиков.

У виступі перед нинішніми керівниками та працівниками районних держадміністрацій Миколаївської області Олександр Садиков наголосив, що серед перешочергових завдань нової влади він бачить відродження виробництва на Чорноморському суднобудівному заводі та інших підприємствах регіону, боротьбу з корупцією, підтримку підприємців та промисловців, відродження сільського господарства та єдності серед мешканців Миколаївщини.

Олександр Садиков запевнив, що очолювана ним обласна державна адміністрація відмовиться від нерівного ставлення до всіх журналістів та припинить тиску на працівників ЗМІ. Голова облдержадміністрації наголосив і на бажанні співпрацювати з Миколаївським міським головою Володимиром Чайкою з різних питань. Серед першочергових він назвав залучення інвесторів з Японії для будівництва мосту через річку Південний Буг. Найближчим часом посади заступників голови Миколаївської обласної держадміністрації посядуть Андрій Туманник, Сергій Ісаков, Михайло Рихальський та Віктор Войнолович.

Вже на першій прес конференції для журналістів губернатор Олександр Садиков повідомив, що Миколаївщину чекають кадрові зміни в районах області. “Під час розгляду питання про нові призначення перш за все звертатимуть увагу не на партійність, а на професіоналізм”, - сказав він.

Учасники представлення нового губернатора Миколаївщини
Тим часом, колишній перший заступник миколаївського обласного виборчого штабу Віктора Ющенка, голова крайової організації Народного Руху України Юрій Діденко повідомив, що коаліція “Сила народу” узгодила і передала Олександру Садикову пропозиції щодо різноманітних кадрових призначень у обласній держадміністрації та райдержадміністраціях.

“На жаль, дотепер ще повного порозуміння з новим головою обласної державної адміністрації і Радою політичних партій немає. Але, сподіваємося, що хмельницького варіанту на Миколаївщині не буде і наші пропозиції будуть враховані. Що стосується особисто мене, я одразу заявив, що у виконавчі органи працювати не піду. Я був готовий працювати лише за умови призначення новим губернатором колишнього керівника виборчого штабу Ющенка на Миколаївщині, народного депутата України Юрія Ширка. З іншими кандидатами я таких перемовин не проводив і працювати у них не буду”, - сказав Юрій Діденко.

Голова Миколаївської обласної державної адміністрації Олександр Садиков, на проведеній прес- конференції повідомив журналістам, що відмовляється від зустрічей з нинішніми керівниками обласних управлінь Міністерства внутрішніх справ та Державної автоінспекції. На його думку, представники цих структур вчинили чимало протиправних дій під час минулої виборчої кампанії, і нове керівництво правоохоронних органів має висловити правову оцінку діям спрямованим на переслідування міліцією прихильників Віктора Ющенка, фактам конфіскації працівниками ДАЇ опозиційної преси під час передвиборчих змагань.

Віце-прем’єр міністр Анатолій Кінах повідомив, що за останній 2004 рік у зв’язку з ухваленням популістських і фінансово необгрунтованих рішень економіка України є достатньо розбалансованою. Дефіцит пенсійного фонду, без врахування останніх рішень з мінімального місячного прожиткового мінімуму, складає 18 мільярдів гривень.

Анатолій Кінах запевнив, що “всі організатори та учасники порушень прав людини на Миколаївщині, шантажу та фальсифікації виборів будуть покарані”. Він вважає неприпустимим обрання колишнього голови облдержадміністрації Олексія Гаркуші головою обласної Ради. На думку пана Кінаха, “це сталося за допомогою тиску на депутатський корус”.

Анатолій Кінах: “Це представницький орган, який формується на грунті довіри людей. Той керівник, який дозволив собі тиск на людей, діяти, порушуючи основні права людини, втрачає не лише юридичну - він втрачає моральну легітимність. Хочу попередити шановного Гаркушу, що йому слід зробити висновки, і ситуація в обласній Раді має бути змінена. Я маю надію, що це розуміють і депутати обласної Ради”.

Виступає Олександр Садиков
Новий голова облдержадміністрації Олексій Садиков вважає, що голова облради Олексій Гаркуша “самостійно має згадати свої дії під час минулих виборів і прийняти мужнє рішення на сесії, яка відбудеться найближчого вівторка”.
XS
SM
MD
LG