Доступність посилання

ТОП новини

Ющенко в Донецьку.


Сергій Гармаш

Донецьк, 11 лютого 2005 - В четвер у Донецьку перебував Віктор Ющенко. Крім представлення нового губернатора області Вадима Чупруна, президент окреслив свої принципи стосунків із земляками Януковича.


“Зрадники Донбасу”, “Ми перемогли фашистів, ми перемогли вас”. Таке скандування на адресу симпатиків Ющенка, які прийшли зустріти Президента України в Донецьку, лунало з іншого боку площі перед обласною адміністрацією – звідти, де зібрались близько двохсот осіб із прапорами Прогресивної соціалістичної партії України. Їх опонентів було утричі більше. Ющенко підійшов до обох груп. З боку прогресистів в нього полетіли сніжки, але охорона розкрила парасольку і президент, можливо, навіть не помітив цього.

Ющенко був шокуюче жорстким: “Мені не подобається кримінальна система влади, мені не подобаються хабарі, які звикли давати цій владі в цих стінах. І перед усім у цих стінах, в яких ми з вами сидимо”, - сказав Віктор Ющенко.


Говорячи про нову опозицію, президент пообіцяв: “...прийде час, і я скажу про кожного опозиціонера – що за ним стоїть. Якщо він не встигне ще до того часу сісти в тюрму. Я вам даю слово: я розкажу все про так звану українську опозицію”. Тобто, президент приїхав не шукати компромісу з донеччанами, а окреслити для них принципи свого бачення держави та держслужбовця.

Вказуючи на численні факти беззаконня в області, Віктор Ющенко звернувся до співробітників СБУ та міліції: “Хлопці, ви або захищаєте свою країну, як каже присяга, до останньої клітини, або йдіть бригадирами до паханів”.


Що стосується ідеї федералізму, то саме проти цього виступив він, звертаючись до донеччан: “Мій головний посил, з яким я приїхав у цей край, абсолютно український: ніяка патологічна ідея, яка належить хворим людям про сепаратизм, федералізм, не буде мати розвитку. Я вам це обіцяю. Це не жарти. Ці люди будуть відповідати перед законом. Я доживу до того часу, коли ці люди відповідатимуть перед судом за ту шкоду, яку принесли українському суспільству”.

Президент піддав критиці і господарчу діяльність донецької еліти. Зокрема, за його словами, хліб на Донеччині дорожчий, ніж в сусідніх областях, третина всіх боргів із зарплати в Україні приходиться саме на Донецькій регіон, а донецькі спеціальні економічні зони не виправдали очікувань від них, зокрема щодо створення нових робочих місць. Була озвучена і теза про незаконну приватизацію таких об’єктів як Криворіжсталь, “Укррудпром”, “Азовмаш”. “Ми переглянемо кожний об’єкт, який був приватизований із порушенням закону. Мене не зупинить ніщо. Це буде урядова програма”, - сказав президент.

Крім того, Віктор Ющенко зажадав від донецької влади публічних вибачень за те, що в жовтні 2003 року, коли “Наша Україна” мала намір провести в Донецьку з’їзд, у місті з’явились біг-борди із його зображенням в есесівській формі.

“Якщо ви переконані, що я такий, при всій громаді встаньте і дайте факти. Але якщо ви фактів не дасте, я змушу вас просити пробачення”, – заявив Віктор Ющенко.

Присутні в залі депутати облради та керівники адміністрацій не аплодували.

В перебігу візиту Президент України офіційно представив активу області нового губернатора Донеччини – Вадима Чупруна.
XS
SM
MD
LG