Доступність посилання

ТОП новини

Українська компанія вперше вийшла на західний фондовий ринок.


Сергій Собуцький

Київ, 14 лютого 2005 - У Лондонської фондової біржі – поповнення. У списку однієї з найавторитетніших бірж світу з’явився новий клієнт – лідер українського ринку молочних продуктів - голдинг “Укрпродукт Груп”. Це перша ластівка у співпраці України і світу в царині фондового ринку.

Щоб вийти на Лондонську фондову біржу голдингу знадобилось більше року. Спочатку було два аудити: міжнародний, потім юридичний. Третім важливим етапом стало структурування “Укрпродукту”, адже потенційні інвестори завжди воліють бачити логічну й зрозумілу для них картину побудови та функціонування можливого клієнта. При первинному розміщенні акцій у п`ятницю група компаній “Укрпродукт” залучила близько 11 мільйонів доларів, що більше, ніж очікувалось. Ціни на акції групи внаслідок такої співпраці зросли більш, ніж уп''ятеро, порівняно з номіналом.

Представники Лондонської біржі назвали українську прем’єру у світовому фондовому житті позитивним сигналом для західних інвесторів щодо України і українських виробників, які хочуть вийти на світовий ринок. Про це, зокрема, на церемонії відкриття торгів у Лондоні говорив Мартин Грехем, директор біржового майданчика “Альтернативний інвестиційний ринок”, на якому дебютувала група “Укрпродукт”.

Генеральний виконавчий директор Сергій Євланчик на прес-конференції у Києві висловив упевненість, що віднині бар’єр недовіри з боку західних інвесторів до українського бізнесу буде подоланий.

Сергій Євланчик: ”Україна досі асоціювалася у світі з пострадянським простором. Вона була малопомітна на карті світу. Однак після Помаранчевої революції, яка зробила Україну загальновідомою, її інвестиційний потенціал значно зріс. Ми зразу відчули, що коло інвесторів, які хотіли інвестувати в нашу компанію, зросло. І було ухвалене рішення залучити більше фінансів”.

Одержані кошти керівники “Укрпродукт груп” планують вкласти у розвиток своїх потужностей. Серед пріоритетів компанії й активна участь на ринку цінних паперів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG