Доступність посилання

ТОП новини

Віктор Ющенко: “Під час візиту до Одеси я руки Руслану Боделану не подам”.


Петро Каландирець

Гасла учасників акції
11 лютого велика група мешканців Одеси провела у Києві пікетування будинку Кабінету міністрів України та секретаріату Президента України. Учасники акції вимагали відсторонення від займаної посади Одеського міського голови Руслана Боделана, притягнення його до кримінальної відповідальності та проведення позачергових виборів міського голови.

Акцію мешканців Одеси підтримали і активісти кампанії ПОРА.

Всі разом вони скандували: “Боделана на нари”, “Боделана геть”.

За словами Голови Всеукраїнської громадянський організації Андрія Юсова “Руслан Боделан є безпосереднім суб”єктом фальсифікації виборів у 1998, 2002 та 2004 роках. Безумовно, ця людина не має морального і законного права бути мером Одеси. Слідчі органи Генпрокуратури мають зробити все можливе для дострокового припиння повноважень цієї незаконно обраної особи”.

Гасла учасників акції
Андрій Юсов запевнив, що громадянська кампанія ПОРА ініціюватиме громадський контроль над діями влади та правоохоронних органів та вимагатиме прозорого розгляду кримінальних справ у яких головним фігурантом є Одеський міський голова Руслан Боделан. “Є очевидний факт злочину. Мова йде про заклики до сепаратизму і фальсифікації виборів. Якщо будемо бачити, що триває гальмування розгляду справ Генпрокуратурою ми будемо діяти ефективно і наполегливо”, пообіцяа Андрій Юсов.

Організатори акції протесту у Києві зареєстрували у приймальні Кабінету міністрів України звернення на ім’я Президента України Віктора Ющенка та прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко.

“Голова міськради Одеси Руслан Боделан і нинішній Голова Одеської облради Сергій Гриневецький є найбільш активними противниками змін початок яким покладений помаранчевою революцією”.

Автори звернення нагадали і про участь обох нинішніх владних керівників у з’їзді сепаратистів у Северодонецьку, про тиск на виборців під час минулого голосування, про заклики до утворення так званого “Новоросійського краю”. Вони висловили готовність взяти безпосередню участь у роботі спеціальної комісії з перевірки злочинної діяльності нинішньої влади в Одесі і області.

Гасла учасників акції
“Просимо повірити, що усунення від влади Боделана Одеса чекає не менше ніж звільнення від “німецько-румунської” окупації. Цього чекають як ваші прихильники так і противники, яких такий крок переконає у щирості ваших передвиборчих обіцянок. Врятуйте Одесу!”, наголошено у зверненні копію якого надіслали і народному депутату України (фракція “Наша Україна”) Едуарду Гурвіцу.

Біля приміщення секретаріату Президента України з одеситами мав зустріч секретар Ради національної безпеки і оборони України Петро Порошенко. Він повідомив, що Генеральна прокуратура вже отримала доручення перевірити законність і чесність виборів Одеського міського голови у 2002 році. 9 лютого до виконуючого обов”язки прокурора Одеської області п.Шахова прибула група слідчих Генеральної прокуратури, які розслідують цю справу.

“На проведення цієї роботи потрібен певний час. Вони мають опитати людей, встановити підроблені протоколи, “мертвих душ”, притягнути до відповідальності голів дільничих виборчих комісій. Ми це зробимо. Я запевняю Вас”.

Петро Порошенко висловив готовність оперативно інформувати учасників акції про роботу слідчої групи Генеральної прокуратури України.
Голова Всеукраїнської громадянський організації ПОРА Андрій Юсов
Він заявив, що ніколи не підтримав би позицію депутатів Одеської обласної Ради щодо обрання нинішнього голови Ради.

За словами Секретаря Ради національної безпеки і оборони України, “Президент України не буде тиснути на депутатів Одеської обласної Ради, які обрали своїм Головою колишнього губернатора Сергія Гриневецького. Маємо працювати виключно в правовому полі. Є Закони України і Президент має їх дотримуватися. Але, Віктор Ющенко не бачив би Гриневецького на посаді Голови обласної Ради”.

З розумінням поставився до вимог мешканців Одеси і Президент України Віктор Ющенко. Він запевнив, що не забув про свою обіцянку одеситам щодо притягнення до відповідальності осіб, які організували фальсифікацію виборів міського голови у 2002 році.

14 лютого пан Ющенко має намір відвідати Одесу, щоби представити нового Голову обласної державної адміністрації Василя Цушка. На запитання однієї з мешканок Одеси, “що ви робитиме якщо в Одеському аеропорту вас зустрічатиме нинішній міський голова Руслан Боделан?” – Президент України пообіцяв: “руки я йому не подам...”

Одесити оточили Президента України Віктора Ющенка та першого помічника голови секретаріату Президента
Акція одеситів не залишилася не поміченою. Свою підтримку організаторам пікету висловили чимало політиків, народних депутатів України, звичайні кияни. Відбулася зустріч і з головою Секретаріату Президента України Олександром Зінченком.
XS
SM
MD
LG