Доступність посилання

ТОП новини

В Одесі ініціювали відставку Руслана Боделана і всіх депутатів міськради.


Петро Каландирець

Учасники зборів в Одесі
Одеса, 21 лютого 2005 - В Одесі проведені збори, на яких обрана ініціативна група, що збиратиме підписи під вимогою проведення загальноміського референдуму. Організаторами зборів стали “Вільна ініціатива” та кампанія “Нова адміністрація гідна Одеси”. На референдумі одеситам запропонують висловити своє ставлення до ідеї припинення повноважень Одеського міського голови і всіх депутатів Одеської міськради.

Ініціатива проведення референдуму щодо припинення повноважень Руслана Боделана викликала неочікувану підтримку серед мешканців Одеси. Величезний зал не був спроможний вмістити всіх охочих. Були зареєстровані майже 300 учасників заходу.

Черги одеситів, які бажають висловити недовіру Руслану Боделану і міській Раді Одеси
Серед причин, які стали причиною бажання одеситів припинити повноваження міського голови Руслана Боделана, називали “заклики до серпатизму, нищення санаторно-курортної бази міста, фальсифікації під час голосування у 1998, 2002 та 2004 роках”.

Одеська міська Рада викликала недовіру присутніх на зборах рішеннями з пропозиціями запровадити в Україні надзвичайний стан під час передвиборчого протистояння у 2004 році, рішенням які стосуються землевідведення і таке інше.

Один з одеситів запропонував організувати на міських телекомпаніях трансляцію засідання Кіровоградського обласного суду, на якому у 1998 році скасували рішення Одеського міськвиборчкому про перемогу на виборах тодішнього мера міста Едуарда Гурвіца. Присутні висловили переконання, що “подібна трансляція сприятиме активізації збору підписів за проведення референдуму і нагадає одеситам чимало образ, завданих нинішньою міською владою”.

Відтепер, якщо Одеська міська Рада більшістю голосів не проголосує за проведення міського референдуму (а така пропозиція депкорпусу буде передана), активісти руху “Нова адміністрація гідна Одеси” та ініціативна група поставили перед собою завдання зібрати 60 тисяч підписів одеситів на підтримку цієї ідеї.

активіст кампанії "Нова адміністрація гідна Одеси" Сергій Дібров
Як сказав під час виступу на зборах одеситів один з активістів кампанії “Нова адміністрація гідна Одеси” Сергій Дібров, “збір підписів не стане особливою проблемою. За це не треба проводити агітації. Тут буде лише великий обсяг фізичної роботи”.

На зборах за ідею проведення загальноміського референдуму проголосував 221 учасник. 24 присутні мешканці Одеси були проти.

Підтримати учасників заходу прийшли представники багатьох громадських організацій (зокрема, “Вільна ініціатива”), Партії захисників Вітчизни, Соціалістичної партії України, правозахисного фонду “Рутенія” та інших.

За недовіру Боделану голосує і депутат Одеської міськради Георгій Селянін (на фото - в центрі)
Перед присутніми виступив і депутат Одеської міської Ради Георгій Селянин. Він висловив готовність у разі ухваленого рішення про недовіру депутатському корпусу міськради підкоритися і покласти свій мандат.

“Я маю надію, що одесити все - таки оберуть гідних депутатів, які не на словах, а на ділі будуть якісно представляти їхні інтереси у міській раді”.

Ці слова Георгія Селянина присутні на зборах зустріли оплесками. Учасники заходу проголосували внести до бюлетенів для голосування наступні питання:

1.Чи вимагаєте Ви дострокового припинення повноважень Одеського міського голови Боделана Руслана Борисовича?

2.Чи вимагаєте Ви дострокового припинення повноважень усіх депутатів Одеської міської ради XXIV скликання?


Одеському міському голові збирають гроші на квиток до Гондурасу...
Учасникам зборів в Одесі довелося працювати у досить складних умовах. Саме напередодні проведення запланованого заходу у арендованому залі відімкнули енергопостачання. Невдалими були і спроби нечисленної групи представників проросійської організації “Єдіноє отєчєство” (з синьо-білими стрічками) зірвати захід вигуками “Наш мер-Боделан”, “Геть!” і т.п. Їхня активність зникла одразу після нагадування про кримінальну відповідальність за спроби перешкоджати волевиявленню виборців.
XS
SM
MD
LG