Доступність посилання

ТОП новини

Польське Євроатлантичне Об’єднання про Україну і НАТО.


Володимир Павлів

Варшава, 22 лютого 2005 - У вівторок у Варшаві громадська організація Євроатлантичне об’єднання представила громадськості аналітичне дослідження під назвою “Україна ближче до Заходу”. Члени Об’єднання, як і автори цього дослідження, є знаними і авторитетними у Польщі дослідниками Північноатлантичного альянсу та його відносин із новими членами та кандидатами в члени. Саме тому значна частина цього дослідження присвячена актуальному станові стосунків Україна-НАТО. Про головні елементи цих стосунків кореспондент “Свободи” у Польщі розмовляв із віце-президентом Євроатлантичного об’єднання, однієї зі співавторів дослідження - Марією Вонгровською.

В аналітичному дослідженні “Україна ближче до Заходу” дається повний спектр стосунків Україна-НАТО в минулому і сьогодні. Та головним у дослідженні є все ж визначення найважливіших завдань, які стоять як перед Україною, так і перед самим НАТО.

Говорить Марія Вонгровська: “В даний момент найважливішою справою є політична мобілізація у різних країнах Заходу, котра б дозволила їхнім суспільствам і елітам побачити Україну в контексті Північноатлантичного Альянсу. Бо якщо американці бачать місце України в НАТО, то це є абсолютно ключовим елементом”.

Автори дослідження відзначають, що найбільший прогрес в питанні наближення до стандартів НАТО Україна здійснила у сфері реформування армії, але є ще й інші обов”язкові умови, а одна з них є найважливішою:

Говорить Марія Вонгровська: “Цією умовою є охоплення всіх збройних сил України, всієї української армії, включно з так званими воєнізованими структурами, справжнім демократичним громадським контролем”.

Марія Вонгровська вважає, що лідери західних країн спокійно поставилися до того, що під час свого виступу у Брюсселі на саміті Україна-НАТО президент Ющенко не став називати імовірної дати вступу України до Альянсу:

Говорить Марія Вонгровська: “Я думаю, що кожен на Заході розуміє, що Україна перебуває у складній політичній ситуації в контексті Північноатлантичного Альянсу. І сам президент Ющенко має це на увазі . Другим елементом, котрий потрібно взяти до уваги, є позиція Росії, котра, на думку більшості з нас, буде намагатися перешкодити процесові прийняття України в НАТО”.

Щодо імовірної дати вступу України в НАТО польські експерти цілком погоджуються з думкою міністра оборони України, що такою датою може бути 2009-й рік.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG