Доступність посилання

ТОП новини

Голова Польсько-українського форуму Генрик Вуєц про смерть Кравченка, Кучму і Піскуна.


Володимир Павлів

Варшава, 7 березня 2005 - З моменту Помаранчевої революції польська преса і громадська думка з особливою увагою стежать за подіями в Україні. Тому не дивно, що самогубство колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка знайшло значний відгук у коментарях польських експертів для засобів масової інформації Польщі. З одним із авторитетних у Польщі експертів, головою Польсько-українського форуму Генриком Вуєцом розмовляв кореспондент “Свободи". Пан Вуєц був одним із лідерів "Солідарності," а нині належить до центристської партії "Союз свободи".

Як ви особисто відреагували на інформацію про самогубство генерала Кравченка?

Генрик Вуєц: “Для мене, хоч я й не маю доказів, це було визнанням вини. І це його вибір – чи то довготривале слідство і в’язниця, чи вирішення цього за одним разом. Те перше могло бути пов’язане із небезпекою шантажування сім”ї. Хоч у передсмертному листі, котрого сьогодні опублікувала преса, цього мотиву немає. Тож я думаю, що це визнання вини того, що він брав участь у цьому злочині”.

Чи Ви погоджуєтеся з думкою, що публічні заяви генерального прокурора Піскуна про намір допитати Кравченка стали сигналом для його самогубства?

Генрик Вуєц: “Ну, це можна визнати помилковим. Бо трохи над цим усім панує така медіальна дійсність, що все повинно потрапляти до преси. І це все може бути пов”язане з поспіхом, щоб цю справу якнайшвидше з”ясувати і одразу мати певний пов”язаний з цим успіх у засобах масової інформації. Це, можливо, була помилка, але не думаю, щоб це був сигнал для того, щоб Кравченко вчинив самогубство. А навіть, якщо б це і був сигнал, то Кравченко не був змушений реагувати на такий сигнал”.

Як Ви ставитеся до коментарів, що після смерті Кравченка не вдасться поставити перед судом колишнього президента Кучму?

Генрик Вуєц: “Це зараз поважна проблема, щоб у зв”язку зі смертю Кравченка вдалося притягнути до відповідальності Кучму. Я вважаю, що слідство триватиме і надалі, оскільки це хоч і був дуже важливий свідок, але не єдиний. Ті зустрічі і розмови в присутності президента Кучми відбувалися і при інших свідках. Адже є плівки Мельниченка. Гадаю, що амбітним завданням і для прокуратури, і для президента Ющенка буде, щоб це слідство довело до вияснення. Я теж вірю, що Ющенко має волю для з’ясування цієї справи. Він заявляє про це публічно, що Кучма не буде під захистом і що буде допитаний”.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG