Доступність посилання

ТОП новини

Німецька преса коментує візит президента України до Німеччини.


Надія Кандиба


Німеччина, 10 березня 2005 - Німеччина влаштувала для президента України Віктора Ющенка дуже теплий прийом. Практично всі німецькі засоби масової інформації з великою симпатією повідомляли про візит нового українського президента, який назвав Німеччину найголовнішим партнером у Європі.

Газета Ostsee-Zeitung звернула увагу на заяву Віктора Ющенка про прихильне ставлення як до Європи, так і до Росії. В зв’язку з цим видання пише:

“Український президент постав у Бундестазі як політик, що мислить реально, і як дипломат, котрий намагається побудувати мости між Сходом та Заходом. Ні в кого не виникає сумнівів, що перед Україною лежить ще дуже довгий шлях до ЄС. І після Помаранчевої революції країна залишається економічно залежною від Росії. Новий, орієнтований на реформи уряд повинен подолати глибокі розбіжності між прозахідними та проросійські налаштованими групами населення. Економіка, контроль над якою мають кілька олігархічних груп, потребує модернізації. Необхідно подолати злочинність та хабарництво. Це складні завдання навіть для великої, старої нації з глибоким європейським корінням”.

Інша німецька газета - Aachener Zeitung - схвально пише про політичну тактику українського державного лідера: “Ющенко, який мирним шляхом відсторонив стару номенклатуру, правильно робить, що тепер не демонструє занадто велику нетерплячість. Натомість він говорить про послідовні кроки, які впевнено наближатимуть його країну до ЄС. Він ні кого не ставить у якісь вузькі часові рамки, але водночас закликає депутатів продемонструвати історичний погляд на світ і наголошує на тому, що нічого нема неможливого.

Доказом цих слів є сама особа промовця. Він пережив замах спецслужб, які намагалися отруїти його; він виграв вибори, незважаючи на весь опір, репресії, наклепи з боку старого режиму. Ющенко не мав жодного шансу, але він використав його”.Коментуючи візит українського державного лідера до Німеччини, газета Die Welt фокусує свою увагу на помилках Берліна, яких той допустився у відносинах з Україною. Видання пише: “Німеччина зацікавлена в тому, щоб на просторі до самих російських кордонів панували якомога стабільніші, демократичні державні устрої. Але після розширення Європейського союзу на Схід вона мало зробила для досягнення цієї мети. Тепер з”явилася нагода надолужити втрачене. Україна потребує європейської перспективи, яка може реалізуватися в “привілейованому партнерстві”. Чи стане Україна повноправним членом ЄС, можна буде сказати лише через десятилліття. Однак саме таку перспективу не варто виключати, якщо навіть неєвропейська Туреччина отримала згоду”.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG