Доступність посилання

ТОП новини

Руслан Боделан: “Новоросія – це не розкол України, а історичний факт”...


Петро Каландирець

Президія сесії міськради
Одеса, 16 березня 2005 - Невдалою закінчилася спроба групи лояльних до Одеського міського голови Руслана Боделана депутатів провести позачергову сесію міської Ради. У сесійному залі не виявилося належного кворуму для початку роботи сесії. Значна група депутатів, присутніх у залі, відмовились реєструватися для участі у роботі позачергової сесії.

На позачерговій сесії міськради планували ухвалити звернення до Президента, голови Верховної Ради та уряду України з вимогою “захистити демократію в Одесі”.

Невдалу спробу лояльних до міського голови депутатів місцеві аналітики пов’язують з ухваленим днями рішенням Приморського райсуду Одеси. Він задовольнив скаргу народного депутата Гурвіца результатів з приводу виборів 2002 року.

Учасники зборів депутатів
Помічник народного депутата України Едуарда Гурвіца – Едуард Щеглов в інтерв’ю радіо “Свобода” висловив думку, що для “Руслана Боделана це ще один крок до сходів, які ведуть у небуття. Він ще раз мав можливість переконатися у тому, що повністю втратив контроль над ще нещодавно цілком слухняною міською Радою. Це вагома політична поразка”.

Едуард Щеглов назвав “політичною грою” спроби ухвалити звернення на адресу Президента. “Цілком зрозуміло, що Руслан Боделан і його оточення втратили навіть моральне право апелювати до демократичних цінностей. Слід чітко розуміти, що це не прихильники Едуарда Гурвіца нині поділяють громадян України на лояльних та ворожих. Це такі, як Руслан Боделан, Віктор Янукович, Віктор Медведчук, продовжують ділити Україну на російськомовну й іншу частину, на фашистів і справжніх патріотів своєї Батьківщини. Це відверта брехня, і нова влада не повинна не помічати таких проявів”,- вважає Едуард Щеглов.

Виступає депутат міськради Георгій Селянин
На проведених у сесійному залі міськради зборах депутатів лунали заклики висловити недовіру судді Приморського райсуду Одеси Світлані Ярош, не допустити можливих позачергових виборів Одеського міського голови. З критикою міської влади виступили депутати Борис Литвак та Георгій Селянин.

Одеський міський голова Руслан Боделан у виступі перед депутами міськради заявив, що “останні події пов’язані перш за все з політичними поглядами лідера місцевої організації Партії регіонів і спробами прихильників Віктора Ющенка змінити в Одесі ситуацію напередодні виборів 2006 року”.

Руслан Боделан заявив, що не вважає себе винним у закликах до сепаратизму.

Вже в інтерв’ю радіо “Свобода” Одеський міський голова Руслан Боделан визнав, що на проведених зборах депутатів Рад різних рівнів Одеської області обіцяв “у разі потреби нагадати опозиції, що таке Новоросійський край і Південноросійський робочий клас”.

Руслан Боделан: “Так це мої слова. Цілком. Чому ж Ви їх розглядаєте з одного боку? Я говорив про історію”.

Ігор Столяров: Заклики до відновлення Новоросії не є закликами до розколу України?

Руслан Боделан: “Ні. Це не розкол України. Це історичний факт, який мав місце в історії тоді єдиної тоді імперії. Чи ви хочете забути історію?”

16 березня обласні організації партій “Наша Україна”, УРП “Собор”, Партії захисників Вітчизни, громадських організацій провели пікет біля приміщення Приморського районного суду Одеси. Вони висловили підтримку судді Світлані Ярош і вимагали скасувати результати сфальсифікованих, на їхню думку, виборів Одеського міського голови у 2002 році.
XS
SM
MD
LG