Доступність посилання

ТОП новини

ІІІ Міжнародна зустріч Міністрів ВС країн Ради Європи.


Володимир Павлів

Варшава, 17 березня 2005 - У четвер у Варшаві розпочалася 3-тя Міжнародна зустріч міністрів внутрішніх справ країн Ради Європи. Упродовж двох днів делегації 38 європейських МВС розглядатимуть можливості співпраці у сферах протидії тероризмові, відмиванню брудних грошей, а також охорони європейських кордонів. Варшаву вибрано як місце проведення цієї зустрічі у зв’язку з тим, що від листопада 2004 року саме Польща здійснює керівництво у Раді Європи.

Варшавський готель “Вікторія”, у котрому проходить 3-тя Міжнародна зустріч європейських Міністрів внутрішніх справ, нагадує невеличку твердиню із заблокованими металевими перегородками підступами і агентами служби охорони через кожних кілька метрів. Такі надзвичайні заходи безпеки пов’язані з тим, що у роботі Зустрічі беруть делегації МВС із 38 європейських країн, котрі входять до Ради Європи, а також представники НАТО, ООН, Інтерполу та Європолу. 32 делегації очолюють безпосередньо міністри внутрішніх справ.

Друга причина – це так би мовити “небезпечна” тематика, котру розглядатимуть упродовж двох днів роботи цієї Зустрічі, а саме: боротьба з тероризмом у Європі і фінансуванням тероризму,з відмиванням здобутих злочинними методами грошей та охорона спільних європейських кордонів.

“Спільні для всього континенту міжнародні юридичні рішення і обмін досвідом можуть принести значну користь, зокрема суттєво підвищити рівень безпеки”,- сказав на відкритті Зустрічі міністр внутрішніх справ і адміністрації Польщі Ришард Калиш. Генеральний директор з питань юридичного департаменту Ради Європи Гай де Вал закликав учасників зустрічі до відкритої і щирої розмови: “Якщо ми хочемо бути ефективними у боротьбі з тероризмом, то повинні думати відкрито, як нам діяти спільно”.

Про захист спільних європейських кордонів говорив у четвер віце-міністр внутрішніх справ Польщі Павел Чаковський: “Охорона європейських кордонів сьогодні є надзвичайно важливим елементом, оскільки європейські суспільства є особливо вразливими щодо тероризму і загрози, які він несе”.

Питання охорони спільних європейських кордонів в центрі уваги польських політиків і урядовців, адже Польща сподівається, що у найближчі дні Європейський Союз ухвалить рішення про розміщення нового Агентства з питань управління зовнішніми кордонами Європейського Союзу. Офіційна Варшава не приховує, що прагне стати тим місцем, де буде розташоване нове Агентство.

Під час другого дня роботи Зустрічі у п’ятницю міністри внутрішніх справ збираються подискутувати також про дотримання прав людини при посиленні боротьби з тероризмом, а також ухвалити спільну декларацію.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG