Доступність посилання

ТОП новини

Віктор Пінчук зібрав у Києві західних експертів, які лобіюють вступ України до ЄС.


Тарас Марусик

Київ, 24 березня 2005 - Сьогодні на прес-конференції в Києві міжнародна структура “Ялтинська європейська стратегія”, створена минулого літа в Криму, оприлюднила результати дослідження громадської думки, проведеного в шести найбільших країнах ЄС: Німеччині, Франції, Великій Британії, Італії, Іспанії та Польщі, в яких мешкає три чверті населення Євросоюзу.

“Ялтинська європейська стратегія” (англійське скорочення YES, що по-українськи означає “так”) – це, як пише в сьогоднішньому числі французька газета “Ле Фіґаро”, “лобістська група, створена з ініціативи мільярдера Віктора Пінчука, зятя колишнього президента Кучми”. Мета цієї групи – зближення України з Європою і вступ її до Євросоюзу.

До правління “Ялтинської європейської стратегії” входять член палати общин парламенту Великобританії Стефен Байєрс, народний депутат України Віктор Пiнчук, член Європарламенту Марек Сивець, двоє французів - Стефан Фукс і Жан-П''єр Сальтьєль, а також директор програм фонду Кербера Німецької ради зовнішньої політики Александер Рар.

Пан Рар заявив, що створення організації було покликане тим, що недостатньо в цьому напрямку працюють політики і бюрократи, зокрема європейські:

“Я думаю, що нам передовсім треба боротися з цим, я б сказав, горезвісним євробюрократизмом, який зараз знову з’являється в брюссельських коридорах. Його не підтримують національні держави, тому що він ламає перспективи великої Європи. Стратегія Євросоюзу щодо України ще точно не вироблена, тому від України і від міжнародного співтовариства мають іти певні імпульси, щоб Україна, Білорусь, Молдова і Росія не опинилися в тому самому казані з Марокко, Єгиптом, Алжиром і Туреччиною".

Александер Рар пояснив відносно невисокий відсоток підтримки вступу України до ЄС громадянами Німеччини візовим скандалом, який ще не завершився в цій країні. Тому, на його думку, це опитування не зовсім об’єктивно відбиває настрої німців.

“Оскільки напочатку січня цього року наша організація - Німецька рада зовнішньої політики – провела інше опитування, яке засвідчило, що 62% німців підтримують входження України в Європейський Союз”.

В свою чергу Віктор Пінчук заявив, що як бізнесмен давно розумів, що не існує серйозної альтернативи для європейської інтеграції України:

“І я вирішив близько року тому, що повинен інвестувати в процес прискорення європейської інтеграції України. З приватної ініціативи Віктора Пінчука це давно вже перетворилося в таку неурядову організацію. Політики й бюрократи не можуть самостійно об’єднувати народи і саме в цьому величезна роль громадянського суспільства. І саме тут – ніша для нашої неурядової організації”.

Александер Рар переконаний, що 2005 рік для України буде вирішальним, тому тепер можна багато чого робити, маючи за спиною підтримку Помаранчевої революції.

“Через рік революція може бути вже в іншому місці, і громадськість може трохи охолонути до України”.

Віце-прем''єр-міністр України з питань євроінтеграції Олег Рибачук, оцінюючи ініціативу проведення опитування громадської думки в низці європейських країн, сказав:

“Я тільки про неї чув, із результатами я не знайомий. Але мені говорили про те, що результат позитивніший, ніж можна було сподіватися”.

На запитання радіо “Свобода” про перспективи і терміни виконання трьох передумов для інтеграції України в Євросоюз: плану дій, вступу до СОТ і запровадження ринкової економіки Олег Рибачук відповів:

“Завтра(25 березня) ми збираємось розширеним колом української частини комітету “Україна-ЄС”, щоб проговорювати саме те, що зараз на жаргоні (зветься) “дорожна мапа”, тобто, це як детальний план по виконанню плану дій Україна-ЄС. До кінця року вступ в СОТ. Ринкова економіка може бути раніше”.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG