Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпропетровську обласними організаціями Конгресу Українських Націоналістів, партії “Батьківщина”, громадянської кампанії “Пора”, громадського об’єднання “Громадянський контроль” і Спілки української молоді створений комітет захисту прав громадянина, котрий оскаржив у суді легітимність обрання колишнього голови обладміністрації Миколи Швеця головою обласної ради.


Геннадій Сахаров

Микола Швець
Дніпропетровськ, 6 квітня 2005 - Невизнання на Дніпропетровщині законним обрання Миколи Швеця головою обласної ради почалося з протесту прокуратури щодо незаконності його обрання. Проте керована Миколою Швецем рада протест відхилила. Після того громадянин Олександр Зяблов, член Соціалістичної партії України, оскаржив у Кіровському суді Дніпропетровська рішення обласної ради про регламент ради, обрання головою ради Миколи Швеця та його заступником Галини Булавки (перед тим – голови ради), а також розпоряджень Миколи Швеця, підписаних ним після протесту прокуратури, посилаючись на порушення його, Олександра Зяблова, прав громадянина і члена територіальної громади області.

Суддею Кіровського суду Васіною 16-го березня скарги пана Зяблова визнані необгрунтованими і у задоволенні скарг відмовлено. Олександр Зяблов оскаржив рішення судді у апеляційному суді області. Відтак на час розгляду скарг у Кіровському суді і до закінчення розгляду скарги у апеляційному суді Микола Швець і його заступниця Галина Булавка були позбавлені і будуть позбавлені можливості виконувати керівні функції принаймні до 16 квітня, після якого відбудеться засідання апеляційного суду.

Протягом місяця Дніпропетровська область у відсутності ще й голови обласної адміністрації, призначеного тільки 1 квітня, існувала без легітимних керівників. Варто зазначити, що з областю за цей час нічого не трапилось і один з депутатів обласної ради навіть заявив, що ці посади впрост зайві – і без ради та адміністрації, мовляв, усе працює.

Олександр Зяблов на прес-конференції 5-го квітня повідомив, що на нього чинився тиск – певна неназвана ним особа наполегливо рекомендувала від судових скарг відмовитись. Невдовзі після того гранатою був підірваний автомобіль Олександра Табацького, котрий представляє інтереси пана Зяблова у суді. Слідство у справі підриву авта не закінчене, винні не встановлені, але місцеві політики вирішили створити комітет захисту Олександра Зяблова та його прав, оскільки за словами організаторів комітету не можна виключити зв’язок вибуху з відмовою Зяблова відкликати скарги.

Олександр Зяблов
На прес-конференції було заявлено, що суддя Васіна в перебігу розгляду скарг Зяблова і при ухваленні судового рішення порушила процесуальні права заявника, що й стало приводом звернення до апеляційного суду. Принагідно була наведена інформація про корупцію у судах Дніпропетровщини. Зокрема про родинні клани у судах та адвокатських конторах, що стосується і голови Дніпропетровського апеляційного суду пана Віхрова. Наголошено на тому, що дніпропетровська преса обходить увагою судовий процес “Олександр Зяблов проти Миколи Швеця”. Зазначено, що засоби масової інформації у Дніпропетровську залишаються під контролем влади і олігархічних структур.

Учасники прес-конференції заявили про готовність до всіх можливих законних дій з метою усунення Миколи Швеця від керівництва обласною радою.
Юрій Береза
“Микола Швець є продуктом отого безглуздя у нашій історії, яке відбувалося тринадцять років, коли на вершину піраміди влади могла пробратися та людина, яка має велику здатність до мімікрії. Зводилося до того, що ця людина мала бути автоматом передачі команд з Києва але при цьому не забувати про свою кишеню. І він на сбогоднішній день повинен повернути ті кошти, які він шляхом беззаконня отримав, побудувати храм, побудувати школу. В решті решт, Миколо Антонович, не займайте наших підприємців, дайте їм спокійно працювати, не займайте наших людей, вони можуть працювати у будь яких умовах але коли їм не заважають. Миколо Антонович, ваш час закінчився” – сказав на закінчення пресконференції голова обласної організації Конгресу Українських Націоналістів Юрій Береза.
XS
SM
MD
LG