Доступність посилання

ТОП новини

Дніпропетровськ зустрів Юрія Єханурова акціями протесту проти дій місцевих чиновників і керівників підприємств.


Геннадій Сахаров

Живий ланцюг
Дніпропетровськ, 7 квітня 2005 - Новопризначений голова Дніпропетровської обласної адміністрації Юрій Єхануров прибув до Дніпропетровська 5 квіня. Наступного дня дніпропетровці провели три акції протесту проти дій місцевих чиновників і керівників підприємств.

Зранку 6 квітня пасажири п’яти маршрутів, які обслуговують маршрутні таксі ВАТ “Анкул”, не могли дістатися центру міста. Автоперевізники на кілька годин припинили роботу на знак протесту проти нового розподілу маршрутів між компаніями-перевізниками. На прес-конференції, проведеній обласною організацією Всеукраїнської Незалежної профспілки за участю директорів двох компаній-автоперевізників було заявлено, що конкурс на право перевозити пасажирів на міських маршрутах проведений непрозоро з наданням переваги перевізникам, пов’язаним з членами конкурсної комісії, котрі мають власні інтереси у транспортному бізнесі. Учасники пресконференції зажадали скасування результатів конкурсу з розподілу міських маршрутів, розгляду на сесії міськради питання про скасування змін у транспортній мережі міста та розформування конкурсного комітету а також відсторонення від управління транспортом у місті секретаря міської ради Сергія Костюченка та звільнення з посади начальника Управління транспорту міської ради Василя Маципури. Заявлено, що в разі невиконання вимог автоперевізники вдадуться до масових акцій протесту і вимагатимуть відкликання з посади міського голови Івана Куліченка. Міськвиконком відповів на ці вимоги розпорядженням управління міського транспорту, згідно з яким компанії “Анкул” відмовлено у праві займатися перевезенням пасажирів. Її місце займуть переможці конкурсу, проведеного міськвиконкомом. Бунтівні перевізники заявили, що боротьба триватиме.

Учасники мітингу
Друга акція протесту відбулася біля будинку обласної адміністрації. Цю акцію провели мешканці двох гуртожитків, що належали тресту “Дніпроміськбуд”, були приватизовані як нежитлові приміщення і передані у власність приватній фірмі. Нові господарі зажадали виселення всіх мешканців або оплати проживання у розмірі 500 гривень на місяць. Люди, котрі опинилися перед загрозою бути викинутими на вулицю, вимагали від адміністрації та прокуратури притягнення винних до відповідальності і реалізації права на приватизацію своїх помешкань.

Живий ланцюг на центральному майдані міста утворили 200 працівників Дніпропетровського Дому побуту і підприємства “Мода Сервіс”. Кравці, шевці, годинникарі, ювеліри, представники інших професій сфери побуту вимагали припинення масових звільнень робітників, перевірки законності приватизації будівлі Дому побуту, повернення акцій “Моди Сервіс” її співробітникам, котрі здали акції під тиском правління, відновлення роботи 19 ательє з пошиття одягу, з’ясування, яким чином акції “Моди Сервіс” опинилися в управлінні пов’язаної з ПриватБанком закордонної фірми. Побутовики вимагали також звіту правліня “Моди Сервіс” про дії правління починаючи з 2003 року, справедливого вирішення їхніх проблем у суді. На мітингу, проведеному біля будинку міської ради місцева влада і суди були прямо звинувачені у корупції:

Швачки
“Місцеві органи державної влади та самоврядування направляють свою діяльність не на забезпечення законності та створення необхіднихормальних умов для нормального життя та діяльності мешканців міста а на виконання замовлень та обслуговування кланів та кримінальних структур. Районні суди, що ухвалюють свої рішення від імені народу України, захищають не інтереси нашого народу, а виконують вказівки голови обласного апеляційного суду Віхрова та його вірної бойової подруги-заступника Томакулової. В результаті діяльності цієї непохитної системи всі найбільші торгівельні та промислові підприємства міста приватизовані з брутальними порушеннями законів України. Більшість прихватизованих підприємств виявилися в руках або у сфері впливу бізнесменів від влади – Швеця (голова обласної ради – Г.С.), Клименка (народний депутат України – Г.С.), Булавки (заступниця голови обласної ради – Г.С.) та їхніх ближчих родичів та друзів.”
Плакат
Можливо, дата проведення акцій протесту, а саме 6 квітня, вибрана організаторами акцій у зв’язку з приїздом до Дніпропетровська новопризначеного голови обласної адміністрації Юрія Єханурова і що ще одною метою, крім висунення вимог, було звернення уваги пана Єханурова на ситуацію, що склалася у Дніпропетровську та області.
XS
SM
MD
LG