Доступність посилання

ТОП новини

Тиждень-реквієм на Угорському радіо про геноцид вірменського народу.


Василь Плоскіна

Угорщина, 19 квітня 2005 – Наступного тижня Угорське радіо розпочинає цикл передач з нагоди 90-ї річниці геноциду вірменського народу. З Будапешта до Єревану поїде хор Угорського радіо, щоб взяти участь в урочистостях з нагоди трагічного ювілею у Вірменії.

Як повідомила Каталін Морваї, керівник прес-служби Угорського громадського радіо, починаючи з наступного понеділка, інформаційна передача “Полудень” щодня вміщатиме реквіємні матеріали про сумний ювілей в історії вірменського народу. Як відомо, початком геноциду вірмен історики називають 24 квітня 1915 року, коли в Стамбулі розпочалася депортація вірменського населення. Всього, згідно з оцінками дослідників, в різанині у Турції загинуло півтора мільйона християн.

За словами Морваї, Угорське радіо планує давати репортажі своїх власних кореспондентів з Вірменії про цю подію зі світських та духовних заходів. “Угорське радіо намагатиметься розповісти про вшанування 90-ї річниці геноциду вірмен в новітній формі, даючи повідомлення з вірменських церков, монастирів та соборів”, - сказала Каталін Морваї, назвавши трагічні події в Турції майже столітньої давності першим голокостом ХХ століття.

До речі, в Угорщині проживає невеличка вірменська громада, яка має статус національної меншини. Угорські вірмени випускають журнал “Арарат”, влаштовують різноманітні культурницькі заходи. Угорські громадяни вірменського походження аж ніяк не є вихідцями з колишнього Радянського Союзу. Це нащадки вірмен, які в основному мігрували з Кавказу до Центральної Європи після Першої Світової війни.

В Угорщині це вже друга відома громадська акція вшанування жертв масових знищень, крім традиційних заходів у рамках відзначення єврейського голокосту. Так, наприкінці 2003 року угорський парламент ухвалив окрему резолюцію про геноцид в Україні. Цей акт громадянської солідарності з українським народом став можливим завдяки активності членам Органу державного національного самоврядування українців в Угорщині та Товариства української культури. Між іншим, подібної резолюції не ухвалив жодний з європейських парламентів.
XS
SM
MD
LG