Доступність посилання

ТОП новини

В Одесі скоєний замах на життя помічника народного депутата...


Петро Каландирець

Учасники прес конференції
Одеса, 18 квітня 2005 - У ніч з 16 на 17 квітня в Одесі у дворі приватного будинку голови екологічного департаменту міського відділення Всеукраїнської громадської організації „Громадський контроль”, помічника народного депутата України Антона Кіссе - Зої Ковальової стався вибух гранати. На щастя, ніхто не постраждав.

На місці злочину побували працівники правоохоронних органів та сапери.

Цій події була присвячена прес-конференція, яка проведена 18 квітня у приміщенні Одеського відділення Національної Спілки журналістів України.

Згідно з висновками фахівців, сила вибуху була еквівалентна 150 –ти грамам тротилу. Гранату кинули через двохметрову огорожу, приблизно з відстані 25 метрів. Порушена карна справа.

Як відомо, Зоя Ковальова протягом трьох років є активісткою організації „Громадський контроль”, зусиллями якої зупинена забудова зеленої зони парку „Юність”, забудова приватними будинками курортної зони на 8 станції Великого Фонтану і пляжної смуги Ланжерону в Одесі.

На думку голови організації „Громадський контроль” в Одесі Олега Яковенка, “за останні роки правління Руслана Боделана приблизно 70 гектарів землі курортно-рекреаційного значення були втрачені міською громадою.” З цього приводу були проведені численні акції протесту”.

Працівники ЗМІ
Помічник народного депутата пані Ковальова неодноразово одержувала попередження загрозливого характеру від представників будівельних організацій, які ведуть будівництво у приморській зоні міста. Остання з погроз пролунала 6 квітня безпосередньо на будівельному майданчику на території парку „Юність”.

Зоя Ковальова пов’язує замах на її життя саме з її активними діями, спрямованими проти незаконного будівництва у приморській зоні Одеси. Як відомо, цими днями активісти „Громадського контролю” провели суботник. На території, що була, на їхню думку, незаконно виділена під будівництво підприємством „Аркадієвське”, посадили двісті молодих дерев.

„У ніч з 16 на 17 квітня я вже мала результат цієї посадки”,- зазначила пані Ковальова.

Присутній на прес-конференції народний депутат України Антон Кіссе назвав факт вибуху у дворі приватного будинку Зої Ковальової „проявом тиску на активістів „Громадського контролю”, які працюють з метою захисту інтересів міської громади”.

Він повідомив журналістам, що направив звернення на адреси прокурора області і начальника управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області з проханням взяти під особистий контроль розслідування цієї справи. Він планує провести зустріч і з міністром внутрішніх справ України Юрієм Луценком з метою поінформувати про скоєний в Одесі злочин. На думку народного депутата України, у цій ситуації слід призначити і незалежне розслідування.

Антон Кіссе і Зоя Ковальова
Народний депутат України Антон Кіссе вважає, що останні події в Одесі є своєрідною реакцією „певних структур, зацікавлених у розбазарюванні рекреаційних земель, у відповідь на діяльність „Громадського контролю” і міської влади на чолі з Едуардом Гурвіцем, яка вже призупинила будівництво багатьох об’єктів на територіях парків у центральній частині Одеси”.

Антон Кіссе: „Я наголошую, що сьогодні територіальна громада, в особі нового виконавчого комітету міськради, захищає інтереси міста. Їхні дії, зокрема закриття окремих будівельних майданчиків, свідчить про те, що нова одеська влада діє дуже впевнено і шукає юридичні шляхи з метою відстояти інтереси одеситів. Не все так легко, коли всі рішення про ці будівництва були проголосовані через сесію Одеської міськради”.

Народний депутат України Антон Кіссе не сумнівається, що винні у організації незаконних забудов курортних земель Одеси відповідатимуть перед законом.
XS
SM
MD
LG