Доступність посилання

ТОП новини

Україна і Румунія – нова сторінка у відносинах.


Мар’яна Драч

Віктор Ющенко і Троян Басеску
Прага, 21 квітня 2004 року - Керівники України і Румунії сподіваються якомога швидше розв`язати спірні проблеми у двосторонніх відносинах. Сьогодні у Бухаресті президент України Віктор Ющенко виступив у румунському парламенті та провів переговори з лідерами цієї країни. На прес-конференції в Бухаресті Ющенко розповів про підсумки зустрічі:

“Переговори продемонстрували співпадіння наших поглядів на перспективи двосторонніх відносин і спільне європейське бачення. Ми також спільно дійшли висновку: для того , щоб надати раціоналізм нашим стосункам , змінити політичний формат організації цих відносин, буде створена двостороння комісія “Басеску –Ющенко”, під якою будуть працювати три комітети, вони даватимуть відповіді на найбільш нагальні двосторонні проблеми“.

Планується, що комісія займеться вирішенням питань довкола судноплавного каналу “Дунай – Чорне море”, проблемами національних меншин та врегулюванням придністровського конфлікту.

Минулого року Румунія подала позов проти України до Міжнародного суду в Гаазі через суперечку довкола континентального шельфу у Чорному морі. Там, на думку експертів, є великі поклади нафти і газу. Але сьогодні президент Румунії Троян Басеску висловив сподівання, що цю проблему Київ і Бухарест вирішать на двостронньому рівні ще цього року.

Віктор Ющенко і Троян Басеску
Троян Басеску: "Ми знайшли новий вихід із цього питання. Зокрема щодо відновлення перговорів з питання делімітації континетального шельфу. У будь-якому випадку, ця проблема не може бути вирішеною у Міжнародму суді в Гаазі до кінця 2005 року. А створення спільної комісії на рівні президентів якраз і випробовує нашу здатність на рівні двох держав вирішити ці спірні питання, а не в якихось міжнародних судових інстанціях".

Мар`яна Драч

Як коментують візит Ющенка до Бухареста румунські оглядачі? Це запитання до кореспондента румунської редакції радіо "Свобода" в Бухаресті Раду Бушняґа.

Раду Бушняґ

"Це прорив у відносинах після ери Кучми. Деякі оглядачі вважають, що ми є свідками історичного моменту".

Мар`яна Драч

Чи часто закордонні лідери виступають перед румунським парламентом?

Раду Бушняґ

"Таку змогу отримують друзі Румунії і тепер виглядає, що пана Ющенка розглядають як друга в Бухаресті. Я не пригадую, щоб таку змогу отримував пан Кучма".

Мар`яна Драч

У п’ятницю на засіданні ГУУАМу у Кишиневі президенти України і Румунії Ющенко і Басеску мають намір представити спільні пропозиції щодо врегулювання придністровського конфлікту.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG