Доступність посилання

ТОП новини

Європейський економічний форум – на яку фінансову підтримку ЄС може розраховувати Україна?


Славко Волинський

Брюссель, 22 квітня 2005 року -У Брюсселі завершився Європейський економічний форум. У форумі взяв участь віце- прем’єр міністр України з питань євроінтеграції Олег Рибачук. Він представив так звану “Дорожну карту України” – документ, в якому чітко визначені етапи втілення в життя плану дій в рамках європейської політики сусідства.

На думку спостерігачів, Олег Рибачук розпочав свій виступ досить ефектно, проявивши хороше почуття гумору. Він закликав учасників форуму набратись терпіння, бо на відміну від попередників, його виступ триватиме щонайменше три години. І протягом цих годин, сказав пан Рибачук, я пропоную усім присутнім замислитись над питанням, як ЄС до цього часу міг існувати без України? Після цих слів зал вибухнув аплодиментами і сміхом, що розбудило чимало інших його учасників, які під монотонні звіти представників різних фінансових та промислових груп вже почали дрімати.

Сміялася і Беніта Ферреро Вальднер – комісар ЄС у справах зовнішньої політики, яка спеціально прийшла на форум, щоб привітати Олега Рибачука і послухати його виступ. Він, у свою чергу, також не обійшов увагою пані Вальднер, нагадавши її фразу, яка починає бути крилатою: “Для України двері ЄС не зачинені, але й не відчинені”.

В залі знову почали аплодувати. Тому, продовжив український віце-прем’єр, “Дорожня карта” повинна стати тим ключем, щоб Україна змогла відчинити двері Євросоюзу. Далі у виступі Олег Рибачук перерахував низку програм і законопроектів у галузі політики, економіки, фінансів і права, за допомогою яких Україна зможе виконати План дій. Але для його успішного втілення в життя, наголосив Олег Рибачук, необхідна фінансова і технічна допомога європейських партнерів. Інакше , як можна боротись з контрабандою та ущільнювати кордон з Придністров’ям, якщо в Україні для пошуку контрабандного товару у вантажівках існує одна-єдина спеціальна рентгенна пересувна установка - для просвічування автовантажів.

Комісар ЄС Беніта Ферреро Вальднер погодилась з позицією України і сказала, що Європейська комісія готує проект для виділення 15 мілярдів євро для імплементації плану дій державам, що його підписали. Яка частка з цих 15-ти мільярдів дістанеться Україні, вона не уточнила, але в інтерв’ю радіо “Свобода” Беніта Феррера Вальднер сказала:

“Поки що рано говорити про розподіл фінансової допомоги, тому що це лише пропозиція Європейської комісії, яку повинна ухвалити Рада міністрів ЄС, Європейський Парламент, але Україна - велика держава, і частка може бути значною”.

Щодо того, як пані Вальднер оцінює представлену нині паном Рибачуком “Дорожну карту", вона відповіла, що Єврокомісія її докладно вивчить і, можливо, внесе свої доповнення, щоб працювати спільно для якнайшвидшого втілення в життя Плану дій Україна-ЄС.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG