Доступність посилання

ТОП новини

21 квітня у Дніпропетровську відбулося засідання журналістського клубу за участю податківців.


Геннадій Сахаров

Засідання розпочалося з загальної інформації про роботу і успіхи державної податковоїадміністрації у Дніпропетровській області і роз’ясненням ситуаціїї що виникла у зв’язку з ухваленням Закону про державний бюджет 2005 року. Надходження податків і зборів у області у першому кварталі року склало 1 мільярд 236 мільйонів. Надходження до державного бюджету становлять 715 мільйонів гривень. До місцевих бюджеиів надійшли 521 мільон гривень, у тому числі 313 мільйонів гривень податків з фізичних осіб, понад 36 мільйонів єдиного податку від суб’єктів малого підприємництва. 90 відсотків податкових надходжень забезпечують 300 великих підприємств з річним обігом понад 100 мільйонів гривень, решта – 10 відсотків надходять від малого та середнього бізнесу.

Існують певні проблеми як зі збиранням так і з відшкодуванням ПДВ. Заступник голови обласної податкової адміністрації Борис Сидоров зазначив, що податківцям, щоб забезпечити надходження ПДВ у повному обсязі доведеться вдаватися до непопулярних заходів.

Бюджетом області у 2005 році передбачено зібрати 4 мільярди гривень податків. З них має бути зібрано 1 мільярд 600 тисяч гривень податку на додану вартість і майже така сама сума має бути повернена підприємствам – експортерам як відшкодування ПДВ.

Борис Навроцький
Щодо ПДВ виникла жвава дискусія, у якій директором територіального відділення Асоціації платників податків Борисом Навроцьким була висловлена така думка:

“Якби ПДВ нараховувався тільки на додану вартість, на заробітну плату плюс прибуток підприємства, і кожний би платив на своєму етапі не потрібно б було відшкодовувати, не було б запитань, не було б корупційних схем, не було б псевдоекспорту. А якби ми ще відшкодовували безпосереднім виробникам а не тим хто пропускає документи, начебто експортуючи, ми б жили щасливо і ПДВ був би таким, що утворює бюджет, податком, як він планувався і яким він має бути.”

Серйозні проблеми виникла у платників єдиного податку у зв’язку зі змінами у податковому законодавстві. Як сказав Борис Навроцький, ці зміни викликали шок у більшості підприємців:

“Це абсолютне нехтування нормами закону, що діють. Ніхто не скасував ані. Бюджетний кодекс ані закон про систему оподаткування і цілу низку інших законів. Це стосується перереєстрації як платників ПДВ фізичних осіб. Дев’ять місяців минулого року плюс три місяці – перший квартал цього року, якщо ваші доходи перевищили 300 тисяч, будьте люб’язні зареєструватися як платник ПДВ. Але це суперечить усім правовим нормам. Жодний закон не має зворотної сили. Я жодною мірою не кажу про те, що бюджет є соціально спрямованим. Я обома руками за. Але як фахівець я вбачаю і руйнівний бік цього бюджету. Про це абсолютно ніхто не каже. Тому що цей бюджет спрямований на знищення спрощеної системи оподаткування.”

“Держава мусить збільшувати долю малого і середнього бізнесу у економіці, а не створювати умови для його знищення” сказав директор територіального відділення Асоціації платників податків Борис Навроцький. Він повідомив, що на з’їзді Асоціації буде поставлене питання про звернення до суду щодо скасування деяких змін у податковому законодавстві.

Заступник голови обласної податкової адміністрації Борис Сидоров підтвердив, що головні проблеми податківців і пдприємців зводяться до ПДВ і ситуації з малим та середнім бізнесом. “Треба ще багато працювати, щоб прийти до рішень, які влаштують усіх” – зазначив Борис Сидоров.

У Дніпропетровській області зареєстровані 130 тисяч платників єдиного податку. З них понад 50 тисяч зареєструвалися у січні-березні цього року. Але після вищезгаданих змін у податковому законодавстві почався зворотній процес – до районних податкових адміністрацій надходить потік заяв про відмову від статусу підприємця. Дрібний і середній бізнес на Дніпропетровщині іде у тінь.
XS
SM
MD
LG