Доступність посилання

ТОП новини

Нещодавні зміни в Україні вражаючі - комісар ЄС Беніта Ферреро Вальднер.


Славко Волинський


Брюссель, 26 квітня 2005 року - “Що стоїть за горизонтом відносин між Україною та Європейським Союзом?”. З доповіддю на таку тему виступила сьогодні в Брюсселі комісар ЄС у справах зовнішньої політики Беніта Ферреро Вальднер, під час ділової вечері в Інституті “Схід-Захід”.

Пані Беніта Ферреро Вальднер розпочала виступ із заяви про те, що останніми десятиліттями стосунки між Євросоюзом і Україною були в стані стагнації. І колишня риторика з боку офіційного Києва про його прагенння наблизитись до ЄС не сприймалась інакше, як пустопорожні заяви.

Далі пані Вальднер зауважила, що нині відносини між ЄС і Україною набувають іншого змісту і ЄС вбачає в Україні ключового партнера. Нещодавні зміни, наголосила пані Беніта Ферреро Вальднер, просто вражаючі. Це зміна уряду, пріоритети якого полягають в дотриманні верховенства закону, демократичних свобод, права.

Комісар ЄС у справах зовнішньої політики вважає, що за президенства Віктора Ющенка, Україна одержала реальний шанс на на більш демократичне і процвітаюче майбутнє. Але водночас, продовжила Беніто Ферреро Вальднер, ЄС не повинен забувати, що справжніми героями Помаранчевої революції були прості українські люди, яких не налякали чутки про солдатів і танки.

Беніта Ферреро Вальднер заявила, що важливим інструментом у подальшому розвитку стосунків між Україною та ЄС повинен стати План дій в рамках Європейської політики сусідства. Ключовим пріоритетом цього плану є спрощення візового режиму. "Я вірю," -наголосила пані Вальднер, - "що вирішення цієї проблеми демонструватиме на ділі, що ЄС є для України є її справжнім партнером”.

Ми також розуміємо, сказала Комісар ЄС, яким важливим для України є набуття ринкового статусу. Нещодавно Євросоюз передав усі необхідні вимоги для того, щоб цей статус Україна змогла набути. Чимало досягнуто і в інших сферах, зокрема це стосується створення вільної торговельної зони між Україною та ЄС. І, підсумувала пані Беніта Фереро Вальднер, важливим елементом подальшого розвитку відносин між ЄС і Україною стала домовленість про об’єднання зусиль у врегулюванні Придністровського конфлікту.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG