Доступність посилання

ТОП новини

9-ГО ТРАВНЯ НЕ Є ДНЕМ ПЕРЕМОГИ ДЛЯ УКРАЇНИ. СВІТОВИЙ КОНҐРЕС УКРАНЦІВ.


День дев’ятого травня 2005 року багато хто відзначатиме як шістдесяту річницю від закінчення Другої Світової Війни. У Москві та в Києві готуються до цього відзначення. Президент України висловив намір, десь один день перед тим, поїхати до Москви і там взяти участь у відзначенні. Президент Сполучених Штатів вирішив прибути у Москву з візитом якраз 9-го травня 2005 року, спеціяльно на це відзначення.

І хоч розгром Нацистської воєнної машини слід сприймати з великим задоволенням, проте, з уваги на наслідки після закінчення війни, будь-які святкування є неприйнятними. Кінець Другої Світової Війни та ганебний Ялтинський договір, підписаний декілька місяців перед її закінченням, не принесли миру, а навпаки, збільшили муки і страждання мільйонам людей, яких зрадили Аьянти та які потім животіли в ув’язненнях іншої імперії, рівної, а може й більш жорстокої ніж нацистська. У процесі примусової репатріації людей до Совєтського Союзу було знищено близько два мільйони совєтських громадян. Мовчазна згода Альянтів на совєтську геґемонію в більшості країн Східньої Європи та Азії спричинилася до додаткових 40-45 років совєтської тиранії. Українці в Україні та в інших країнах світу в день 9-го травня повинні вшановувати тих мучеників, які загинули перед, під час і після Другої Світової Війни. Ми повинні пам’ятати, що близько 75 % совєтських політв’язнів після війни були українського походження. Ми повинні пам’ятати, що в 1946 році совєтський режим ліквідовав Українську Католицьку Церкву, а Українську Православну Церкву поглинула Російська Православна Церква, утворена Сталіним. Ми повинні пам’ятати, що нацисти відповідальні за 20 мільйонів людських жертв, але комуністи – за 100 мільйонів. Нам слід пам’ятати, як стверджують багато істориків, що жодна нація на світі не мала стільки жертв, як українська.

Ми звертаємося до членства наших складових організацій, щоб 9-го травня 2005 р., відзначити трагічні наслідки Другої Світової Війни реквіями, літургіями та панахидами, за всіх тих, які воювали в різних військових формаціях, але які у своїх серцях несли незалежну Україну. Ми також звертаємося до наших складових організацій з проханням, донести до урядів своїх держав правду про совєтські репресії та комуністичне зло. Ми звертаємося з проханням до Президента України відкликати його поїздку до Москви, оскільки Москва символізує траґедію українського народу, його біль та страждання протягом 45 років після оманливої перемоги 9 травня.

Торонто – Нью-Йорк 22 квітня 2005 рокуЗа Світовий Конґрес Українців

Президент - Аскольд Лозинський, Генеральний Секретар - Віктор Педенко

145 EVANS AVENUE, #207, TORONTO ON M8Z 5X8 CANADA • TEL. (416) 323-3020 • FAX (416) 323-3250 E-MAIL: congress@look.ca • INTERNET: ukrainianworldcongress.org

225 E. 11th STREET, NEW YORK NY 10003 USA • TEL. (212) 254-2260 • FAX (212) 979-1011 E-MAIL: Askold@verizon.net

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG