Доступність посилання

ТОП новини

9 травня ветеранів вшановували і в Одесі.


Петро Каландирець

Представники влади вшановують ветеранів в Одесі
Одеса, 9 травня 2005 - 9 травня в Одесі на Алею слави та до Парку Перемоги прийшли ветерани Другої світової війни, які воювали на боці Радянської Армії. Вояків УПА тут не було і цього року. Керівник управління внутрішньої політики Одеського міськвиконкому Наталка Чайчук пояснила це „небажанням провокувати протистояння”.

Покласти квіти шани учасникам Другої світової війни прийшли Одеський міський голова Едуард Гурвіц, Голова Одеської обласної держадміністрації Василь Цушко, Голова Одеської обласної Ради Сергій Гриневецький, представники різноманітних політичних партій і громадських організацій. Квіти до пам”ятника Невідомому матросу поклали і діти - сироти з муніципальних дитячих притулків міста.

Покласти квіти прийшли і діти сироти
„Фашизм був проявом найстрашнішого на планеті зла. Вирішальний внесок у перемогу внесли саме радянські війська. Втрати були дуже вагомі, і горе цих втрат дотепер мучить серця мільйонів людей. Великою є і радість перемоги. Велика подяка і побажання довгих років життя всім ветеранам”, - сказав в інтерв’ю журналістам Одеський міський голова Едуард Гурвіц.

Цього дня він поклав квіти до пам’ятного знаку визволителям Одеси та привітав кожного з учасників фронтового привалу на території парку імені Перемоги. Без уваги не залишилися і ті, хто не мав фізичних сил потрапити на урочистості у різних районах міста. Польові кухні з фронтовою кашею та подарунками для ветеранів 9 травня побували біля багатьох будинків, де мешкають колишні учасники, інваліди Другої світової війни.

Спроби примирити ветеранів Радянської армії та УПА успіхів не мали. Комуністи прийшли на урочистості не лише з червоними прапорами, але і з гаслами із зображенням Сталіна. Державний прапор України вони називали „ганчіркою” і заявляли, що „при нинішньому поколінні примирення не є можливим”.

Урочистості в Одесі
Голова Партії захисників Вітчизни, народний депутат України Юрій Кармазин, присутній на урочистостях в Одесі, наголосив, що питання примирення між ветеранами в Україні є серед найактуальніших.

Юрій Кармазин: „Українці мають знати правдиву історію, але гадаю, що не всі витримають це. Не всі готові до такого сприйняття. Вони не хочуть знати іншої правди. Цього року маємо першу в історії спробу Віктора Ющенка примирити суспільство. Я не впевнений, що вона буде успішною. Більш того, я переконаний, що цього разу успіху не буде. Колись я був у Сполучених Штатах Америки і побачив там поруч два пам’ятники борцям за незалежність країни з Півдня та Півночі країни. Всі знають, що вони воювали один з одним і була велика громадянська війна. Сьогодні квіти шани кладуть і одним і іншим. Ми цього ще не досягли у своєму розумінні історії...”

Сучасні сталіністи
Начальник управління внутрішньої політики Одеського міськвиконкому Наталка Чайчук повідомила, що подарунки до свята Перемоги одержали ветерани як Радянської Армії, так і національно-визвольних змагань часів Другої світової війни.

Наталка Чайчук: „Ми дійсно недостатньо шануємо тих людей, які боролися за незалежність України. Це відбувається через те, що їх менше у нашому місті...”

Начальник управління внутрішньої політики Одеського міськвиконкому Наталка Чайчук наголосила на необхідності проведення у освітніх закладах Одеси і області заходів, покликаних донести правду про національно-визвольну боротьбу. На її думку, сучасна молодь має знати, що „ветерани УПА любили свою Батьківщину і віддавали своє життя саме за її свободу”.

На фронтовому привалі в Одесі
XS
SM
MD
LG