
Покласти квіти шани учасникам Другої світової війни прийшли Одеський міський голова Едуард Гурвіц, Голова Одеської обласної держадміністрації Василь Цушко, Голова Одеської обласної Ради Сергій Гриневецький, представники різноманітних політичних партій і громадських організацій. Квіти до пам”ятника Невідомому матросу поклали і діти - сироти з муніципальних дитячих притулків міста.

Цього дня він поклав квіти до пам’ятного знаку визволителям Одеси та привітав кожного з учасників фронтового привалу на території парку імені Перемоги. Без уваги не залишилися і ті, хто не мав фізичних сил потрапити на урочистості у різних районах міста. Польові кухні з фронтовою кашею та подарунками для ветеранів 9 травня побували біля багатьох будинків, де мешкають колишні учасники, інваліди Другої світової війни.
Спроби примирити ветеранів Радянської армії та УПА успіхів не мали. Комуністи прийшли на урочистості не лише з червоними прапорами, але і з гаслами із зображенням Сталіна. Державний прапор України вони називали „ганчіркою” і заявляли, що „при нинішньому поколінні примирення не є можливим”.

Юрій Кармазин: „Українці мають знати правдиву історію, але гадаю, що не всі витримають це. Не всі готові до такого сприйняття. Вони не хочуть знати іншої правди. Цього року маємо першу в історії спробу Віктора Ющенка примирити суспільство. Я не впевнений, що вона буде успішною. Більш того, я переконаний, що цього разу успіху не буде. Колись я був у Сполучених Штатах Америки і побачив там поруч два пам’ятники борцям за незалежність країни з Півдня та Півночі країни. Всі знають, що вони воювали один з одним і була велика громадянська війна. Сьогодні квіти шани кладуть і одним і іншим. Ми цього ще не досягли у своєму розумінні історії...”

Наталка Чайчук: „Ми дійсно недостатньо шануємо тих людей, які боролися за незалежність України. Це відбувається через те, що їх менше у нашому місті...”
Начальник управління внутрішньої політики Одеського міськвиконкому Наталка Чайчук наголосила на необхідності проведення у освітніх закладах Одеси і області заходів, покликаних донести правду про національно-визвольну боротьбу. На її думку, сучасна молодь має знати, що „ветерани УПА любили свою Батьківщину і віддавали своє життя саме за її свободу”.
