Доступність посилання

ТОП новини

Як протокольна служба президента України нерви американцям псувала.


Сергій Куделя

Вашинґтон, 17 травня 2005 – Поведінка представника протокольної служби президента України, який займався організацією візиту Віктора Ющенка у США, викликала обурення в працівників “Фундації Кеннеді”. Про це розповів в інтерв’ю радіо “Свобода” заступник директора “Фундації Бібліотеки Кеннеді” Том МакНот. Він працював із українською стороною над підготовкою перебування Віктора Ющенка в Бостоні та виступу президента в бібліотеці Кеннеді.

МакНот позитивно відгукується про інших членів української делегації, про працівників українського консульства у Нью-Йорку, але каже, що представник служби протоколу президента поводився непрофесійно і “не знав, що робив”.

Центральною подією перебування Віктора Ющенка в Бостоні був його виступ у бібліотеці Джона Кеннеді, де він отримав нагороду “За сміливість”, встановлену “Фондом Кеннеді”. На урочистій церемонії були присутні понад 2 тисячі осіб, зокрема, сенатор Едвард Кеннеді та інші члени його родини.

Однак, як зараз стверджує один із учасників організації цього заходу, професор Пітер Волощук, виступ Віктора Ющенка в бібліотеці Кеннеді опинився під загрозою зриву через недбалість української делегації в підготовці візиту:

“Хоча захід усе ж відбувся успішно, він ледве не став катастрофою. Час його проведення пересувався, попередні плани скасовувалися, графік перебування змінювався. І в один момент навіть виникла загроза, що на церемонії вручення Ющенкові нагороди буде обмаль присутніх і зал не буде заповнений”.

Занепокоєння працівників бібліотеки Кеннеді щодо недостатньої кількості присутніх на церемонії було викликано раптовим перенесенням виступу президента Ющенка на дві години раніше від запланованого терміну. Як каже заступник директора “Фундації Бібліотеки Кеннеді” Том МакНот, остаточно узгодивши з українською стороною час початку церемонії, він відразу розіслав майже 2 тисячі запрошень. І раптом протокольна служба президента інформує його про зміну:

“Через два дні після того, як ми вже розіслали всі запрошення, одна особа каже: “Ні, це все відбудеться о третій годині”. Нам усе ж вдалося якось із цим упоратися, ми почали дзвонити всім запрошеним, писати електронні листи. Але це виглядало, чесно кажучи, дуже невдало”.

Консул Генерального консульства України в Нью-Йорку Андрій Олефіров стверджує, що американська сторона сприйняла зміну в часі проведення церемонії з розумінням:

“Я наголошую, що перед фактом поставлено не було. В перемовинах із представниками бібліотеки я особисто не побачив того, що якби вони сказали “Ні”, то візит не відбудеться. Про це навіть мови не було”.

Однак, за словами МакНота, коли українська сторона повідомила його про перенесення виступу Ющенка, ніхто навіть не пояснив причину цього рішення та не поцікавився, чи влаштовує це американську сторону.

Водночас МакНот покладає головну відповідальність за таку недбалість на представника протокольної служби президента України:

“Головний розпач у нас викликала одна особа в українській організаційній групі. Усі решта там були дуже приємними в роботі. Однак одна особа, яка займалася загальним плануванням візиту Ющенка до США, не була дуже відвертою. Він позбавив декілька закладів у Бостоні інформації щодо прибуття та від’їзду президента. Це дуже ускладнило процес планування зустрічі з президентом жителів Бостона та місцевих українців”.

Як каже МакНот, Гарвардський університет, де також мав виступити український президент, до останньої хвилини не знав, що цей виступ не відбудеться. Водночас представник протокольної служби президента вже деякий час знав, що виступ скасовано, але не повідомив про це.

Усе ж консул Андрій Олефіров наполягає, що американська сторона залишилася задоволеною організацією візиту:

“Я знаю, що зараз модна будь-що підтверджувати документально… В даному випадку я можу показати документ від керівництва бібліотеки, де мені і працівникам консульства дякують за те, що ми зробили спільно, щоб цей візит відбувся”.

Заступник директора “Фундації бібліотеки Кеннеді” підтверджує, що отримав задоволення від співпраці з працівниками консульства. Водночас МакНот висловив сподівання, що під час наступних візитів служба протоколу президента буде поводитися професійніше.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG