Доступність посилання

ТОП новини

В Івано-Франківську готуються до проведення чергового ярмарку професійних вакансій.


Іван Костюк

Івано-Франківськ, 18 травня 2005 - Проблема безробіття на Прикарпатті впродовж багатьох років була однією з найгостріших у державі. Місцеві служби зайнятості намагаються знайти шляхи вирішення цього питання. Саме з цією метою на Івано-Франківщині вже вкотре проводиться ярмарок професійних вакансій, на якому підприємства та фірми мають змогу підібрати кваліфікованих працівників для роботи у своїх організаціях.

Щороку вищі навчальні заклади Івано-Франківщини випускають сотні студентів, які, маючи вищу освіту та відповідну кваліфікацію, не можуть знайти собі місце роботи. Не кращою є ситуація з випускниками технікумів, коледжів та професійно-технічних училищ. Окрім випускників університетів та середніх технічних навчальних закладів, є ще тисячі безробітних, які з тих чи інших причин втратили місце роботи. Керівник Івано-Франківського міського центру зайнятості Ганна Бандура повідомила:

“На сьогоднішній день в Івано-Франківському міському центрі зайнятості перебуває три тисячі сто осіб. Рівень безробіття становить 1,9% у місті Івано-Франківську. 26% на обліку в центрі зайнятості – це молодь віком до 28 років”.

Однак, як зізнається керівник Івано-Франківського міського центру зайнятості, - це далеко не всі безробітні, що мешкають в обласному центрі та на Прикарпатті загалом. Люди з вищою освітою здебільшого не реєструються в центрах зайнятості, оскільки там їм можуть запропонувати лише роботу не за фахом.

Натомість великий попит, скажімо, існує на будівельні професії. Ще однією пробемою у парцевлаштуванні є те, що в центрах зайнятості сформувався цілий прошарок людей, які розраховують лише на соціальну допомогу з боку держави і аж ніяк не прагнуть влаштовуватись на роботу. На цьому наголошує заступник мера Івано-Франківська з економічних питань Олег Синютка:

“Проблемою є те, що є категорія осіб, які приходять до працедавця з уже готовою пропозицією, щоб він їм дав відмову, підтвердивши, що не може надати їм роботу. Усе це пов”язане з наданням відповідної допомоги по безробіттю”.

Зараз цю проблему в центрах зайнятості намагаються також вирішувати, однак основним завданнням залишається працевлаштування тих, хто справді шукає роботу. Вже кілька разів поспіль в обласному центрі для цього проводиться ярмарок професійних вакансій. Упродовж одного дня представники фірм та підприємств мають змогу знайти кваліфікованих працівників. Як свідчить досвід, за такий короткий час вдається влаштувати кілька сотень осіб. На позитивний результат міська влада та представники центру зайнятості сподіваються і цього року. Відповідно на проведення такого ярмарку очікують тисячі безробітних.
XS
SM
MD
LG