Доступність посилання

ТОП новини

Едуард Гурвіц: „Серед приоритетних питань для України є просування до Європи”.


Петро Каландирець

Зустріч з мера Одеси з послами країн ЄС
Одеса, 18 травня Одеський міський голова Едуард Гурвіц прийняв велику групу європейських дипломатів. Серед шанованих гостей мерії були Надзвичайний та Повноважний Посол Австрії в Україні МАЙКЛ МІЄСС, Радник по культурі посольства Австрії в Україні ОЛЕНА ЛИХОВОДОВА, Посол Європейської Комісії в Україні ІЄН БОУГ, Координатор з питань преси та інформації АНЬЄ ШУБЕРТ,Перший секретар Посольства Королівства Швеції АНДРЕС ТРОДССОН, Перший секретар посольства Республіки Чехія в Україні ЯН ПАДОУРЕК, Перший секретар посольства Республіки Чехія в Україні ВАЦЛАВ РАМБОУСЕК, Аташе з консульських питань РЕБЕКА ВЕДОВСКІ, Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Угорщина ЯНОШ ТОТ, Прес-секретар посольства Угорщини в Україні ЩИЛЛА ОЛЬГА КЕДЕШ КИШНЕ, Третій секретар посольства Словаччини в Україні ЖУЖАНА СЛАВИКОВА та інші.

Під час нетривалої зустрічі з європейськими дипломатами міський голова Едуард Гурвіц наголосив, що „у новій демократичній Україні Одеса відіграє важливу роль. Тим часом, для України серед найголовніших питань є просування до Європи. Це складне для країни завдання. Важливо, щоб міста і регіони брали у цьому участь повною мірою”.

Едуард Гурвіц вважає не випадковим той факт, що День Європи цього року урочисто зустрінуть саме в Одесі.

„Для нас очевидно, що без Одеси святкувати було неможливо. Підставою для цього є європейський менталітет і європейське минуле Одеси. Саме тому курс на європейську інтеграцію, який твердо реалізують Президент і Кабінет Міністрів, одержав найширшу підтримку одеситів. Ми твердо переконані, що у найближчі роки економічна співпраця і різноманітні культурні контакти з країнами Євросоюзу набудуть нової якості”, - сказав Одеський міський голова вже на спільній прес-конференції у малому залі міськради.

Міська влада, за його словами, робитиме все необхідне, щоб Одеса стала міжнародним європейським центром туризму і відпочинку.

Едуард Гурвіц: „Для цього в Одесі мають бути - сучасний зв”язок, нормальні дороги. Необхідно реконструювати Одеський аеропорт зробивши його міжнародним. Роботи надзвичайно багато. Маємо надію, що у вирішенні цих проблем нам допоможе і Європа”.

Посол Європейської Комісії в Україні ІЄН БОУГ висловив міській владі подяку за співпрацю в організації Дня Європи. Метою запланованого на 19 травня заходу він назвав забезпечення інформацією про Європейський Союз та діяльність його структур в Україні.

Присутній на прес-конференції лідер групи „Плач Єремії” Тарас Чубай назвав Одесу справді європейським містом.

На його думку, заплановані в Одесі заходи є надзвичайно цікавими і веселими. “Саме таким чином ми будемо входити до Європи – весело і впевнено...”

План святкування Дня Європи в Одеській області передбачає 51 захід, вони проходитимуть протягом усього травня. Серед них різноманітні спортивні та культурно-просвітницькі заходи.

З цієї нагоди в усіх загальноосвітніх навчальних закладах області пройдуть тематичні уроки та конкурси “Знати Європу”, в музейних закладах будуть проведені дні “відкритих дверей”, у закладах культури відбудуться презентації книжкових виставок та вистави за творами європейських драматургів і композиторів.

Безпосередньо 19 травня у приміщенні Одеської державної академії холоду відбудеться міжнародна конференція “Роль молоді у вирішенні актуальних проблем у процесі європейської інтеграції”. У конференції візьмуть участь близько 300 осіб: представники центральних та місцевих органів влади, провідні науковці, представники міжнародних організацій та дипломатичних місій, акредитованих в Україні, представники неурядових молодіжних організацій та студенти вищих навчальних закладів.

За підтримки Представництва Європейської Комісії в Україні 19 травня з 14.00 по 18.00 на Театральній площі Одеси буде розміщений інформаційний ярмарок “Європейське містечко”. О 18.00 тут відбудеться офіційна церемонія відкриття святкового концерту, присвяченого Дню Європи.
XS
SM
MD
LG