Доступність посилання

ТОП новини

Україна може не вступити цього року до СОТ, констатує Ющенко.


Олександр Лащенко

Київ, 20 травня 2005 – Графік вступу України до Світової організації торгівлі нинішнього року зривається. Про це заявив сьогодні Віктор Ющенко.

Коментуючи слова президента, експерти зазначають, що нова влада вперше реалістично оцінила перспективи на членство у СОТ.

Вступ України до СОТ не просто загальмував цей процес, він може бути завалений, констатував сьогодні Віктор Ющенко. Він зробив такі оцінки на засіданні Ради національної безпеки й оборони України, де саме розглядали перспективи входження до СОТ:

“Серйозно відстаємо щодо графіка, який би забезпечив нам вступ у Світову організацію торгівлі цього року. Точніше, це перебуває на межі завалу”.

Ющенко називає причинами проблем зі вступом до СОТ брак потрібних законопроектів. За його даними, двадцять із них досі не передали на розгляд Верховної Ради. Водночас досі не підписані двосторонні протоколи з кількома іншими впливовими державами щодо СОТ. Як зауважив президент, починаючи зі США і закінчуючи деякими провідними країнами Азії. Для виходу із ситуації Ющенко пропонує створити в уряді окрему структуру, яка б опікувалася членством у СОТ і формуванням Єдиного економічного простору.

Експерт Олексій Плотников констатував радіо “Свобода”, що Ющенко вперше так відверто оцінює перспективи приєднання до Світової організації торгівлі:

“Вперше, можливо, немає такого надзвичайного оптимізму з боку нової влади. Тобто, традиційно вона каже, що ось-ось ми будемо в Європі, в НАТО...А з точки зору СОТ – це вперше така реалістична заява. Загалом це досить відверта заява, можливо, навіть неочікувана. Тому що перші сто днів супроводжувалися, скоріше, такими оптимістичними заявами, що все буде гаразд”.

Якщо ж плани якнайшвидше ввійти до СОТ зазнають провалу, відповідальність за це можуть нести економічний блоку уряду і сам прем’єр, стверджує Олексій Плотников:

“Звичайно, особисто прем’єр-міністр не займається вступом до СОТ, вона там не веде переговорів, не узгоджує протоколи тощо. Але, все ж таки, за субординацією прем’єр відповідає за завдання, висунуті перед урядом. За недосягнення чи за досягнення. І тут уже рішення президента України – чи вважати це провиною якогось конкретного міністра чи віце-прем’єра, чи це виявиться вже провина глави уряду. Однак за субординацією, безперечно, прем’єр несе відповідальність за діяльність його уряду”.

Віктор Ющенко неодноразово називав раніше вступ до Світової організації торгівлі одним із головних завдань на нинішній рік.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG