Доступність посилання

ТОП новини

Енергетичну безпеку Європи розглядають у Києві.


Сергій Кисельов

Київ, 26 травня 2005 – Сьогодні в Києві розпочала роботу восьма міжнародна конференція на тему: "Енергетична безпека Європи ХХІ століття. Євразійські енергетичні коридори". Її учасники обговорювали проблеми енергозабезпечення України в загальноєвропейському і в світовому контексті.

Енергетична безпека: світові тенденції, рушійні сили в ХХІ столітті. Стратегія розвитку паливно-енергетичного комплексу Європи в період до 2030-го та 2050-го років. Перспектива розвитку енергетики Європи та України. Енергетична безпека України як складова частина енергетичної безпеки Європи. Роль України у світовій системі транспортування паливно-енергетичних ресурсів. Розвиток транспортної системи України – перспективи нафтогону Одеса-Броди.

Це далеко не повний список тем, які обговорювалися на сьогоднішній міжнародній конференції з проблем європейської енергобезпеки. У розмові взяли участь міністр палива і енергетики України Іван Плачков, посли США та Великої Британії Джон Гербст і Роберт Брінклі, а також – міністр енергетики Сполучених Штатів Америки Сем’юел Бодмен, який сьогодні зустрічався в Києві з президентом Віктором Ющенком.

Одним із організаторів восьмої міжнародної конференції з енергетичної безпеки є комітет Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки. Голова підкомітету з проблем ПЕК, народний депутат України Олександр Гудима сказав в інтерв’ю для радіо "Свобода": "Сама конференція на актуальну енергетичну тему конче потрібна і світові, і Україні. Бо вона має назву "Енергетична безпека ХХІ сторіччя". Якщо такі шановні гості, як міністр енергетики Сполучених Штатів Америки приїздить в Україну, то це означає, що хоча Сполучені Штати Америки відкрили, як на мене, історичний нафтопровід Баку-Джейхан, який має на меті зменшити залежність Європи і світу від російських енергоносіїв, зокрема нафти, Україна тут, на жаль, відстає. Відстає в своєму прагненні в своїх намірах іти подібним шляхом", – додав народний депутат Олександр Гудима.

Після недавньої бензинової кризи в Україні на сьогоднішній конференції багато уваги приділялось і питанню диверсифікації Україною джерел пального. Зокрема – отриманню українськими НПЗ каспійської нафти.

Тим часом міністр енергетики США Сем’юел Бодмен виступив на сьогоднішній конференції зі спічем, присвяченим розвиткові світової енергетики в нинішньому столітті.

Україна – це третя країна СНД, яку відвідує на цьому тижні американський міністр. Перед тим він побував із візитами в Москві та в Баку, де обговорював із урядовцями широкий спектр питань енергетичної і ядерної безпеки. У тому числі й заохочення розвитку різноманітних джерел енергії, поліпшення прозорості ринку та інвестиції, зміцнення ядерного нерозповсюдження.

Окрім того, Сем’юел Бодмен взяв у азербайджанській столиці участь у урочистій церемонії запуску "першої нафти" на нафтогоні Баку-Тбілісі-Джейхан – транспортному коридорі для центральноазійських нафти й газу зі сходу на захід.

Напередодні візиту до Києва пан Бодмен заявив, що зростання іноземних інвестицій в українську енергетику можливе лише за підтримки вільного ринку в галузі, основною ознакою якого є вільне ринкове ціноутворення. "Україна, – сказав він, – висловила бажання приєднатися до Європейського Союзу й СОТ. Найкращий спосіб реалізації цієї мети є дотримання ринкових стандартів, прийнятих цими організаціями".

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG