Доступність посилання

ТОП новини

В Одесі знайдене тіло Сергія Варламова?


Петро Каландирець

На засіданні Одеського міськвиконкому виступає Сергій Варламов
В Одесі, в одному з гаражів у приморському районі „Великий Фонтан”, знайшли тіло, яке, за попередніми даними, належить колишньому начальнику юридичного управління Одеського міськвиконкому Сергію Варламову. Пошуки Варламова безуспішно тривали понад сім років.

Тодішній начальник юридичного управління Одеського міськвиконкому Сергій Варламов понад сім років тому був викрадений групою злочинців. Тоді працівники міліції не виявляли особливого бажання розпочинати пошук зниклого працівника міськвиконкому заявляючи, що Сергій Варламов „з’явиться одразу після завершення передвиборчої кампанії 1998 року”. Лише наполегливість дружини зниклого і результати лабораторних досліджень, які довели, що кров, виявлена на місці викрадення начальника юридичного відділу міськвиконкому, належить саме Варламову, примусила тодішніх правоохоронців вдатися до конкретних дій. Але було вже пізно.

Після цього кожен новий начальник Одеської обласної міліції заявляв, що докладатиме „максимум зусиль для розкриття резонансних злочинів - викрадення Сергія Варламова і колишнього Голови Київської райдержадміністрації Одеси, депутата облради Ігоря Свободи”. Щоправда, всі слідчі дії були таємницею не лише для працівників засобів масової інформації, але і для рідних жертв зухвалих злочинів. За минулі понад сім років представники слідства запросили їх для бесіди лише кілька разів. А колишній керівник обласної міліції Іван Григоренко, який навіть заявляв, що „Ігор Свобода і Сергій Варламов живі і він обов’язково про це розповість” – і через сім років не повідомив про підстави для її оголошення, виправдовуючись, що „тоді були такі відомості у слідства...”

Про сумну долю Сергія Варламова і Ігоря Свободи лише іноді згадували кілька місцевих незалежних газет. Контрольована тоді владою одеська преса мала на цю тему „табу”. Писав численні запити до Генпрокуратури України і тодішній народний депутат України Едуард Гурвіц. Ситуація змінилася лише після перемоги на виборах Президента України Віктора Ющенка, зміни міської влади в Одесі та призначення на посаду начальника Одеської обласної міліції пана Вершняка. Новопризначений керівник УМВС України в Одеській області одразу зустрівся з журналістами і рідними Сергія Варламова та Ігоря Свободи, запевнивши їх, що зробить все можливе для „розкриття цих резонансних злочинів”.

Минулого тижня у Донецьку був затриманий один з членів організованої злочинної групи, якого, за інформацією джерел, підозрюють у скоєнні вбивства Сергія Варламова. Тіло колишнього начальника юридичного управління міськвиконкому знайшли замурованим у бетонній підлозі одного з гаражів у приморському районі „Великий Фонтан”. На залишках тіла був одяг Сергія Варламова і його краватка.

У центрі громадських зв’язків УМВС України в Одеській області повідомили, що не можуть підтвердити чи спростувати факт належності виявленого тіла саме Сергію Варламову до завершення всіх необхідних лабораторних досліджень. „Така робота нині активно проводиться. В Одесі працює слідча група Генеральної прокуратури України”, – повідомила керівник Центру громадських зв’язків обласної міліції Ольга Богаченко. Вона посилалася на таємницю слідства і зазначила, що після проведення досліджень і одержання їхніх результатів керівники УМВС в Одеській області проведуть прес-конференцію для засобів масової інформації.

Відмовилися коментувати інформацію про виявлення тіла Сергія Варламова і в управлінні інформації Одеського міськвиконкому.

Начальник управління Едуард Щеглов лише зазначив, що „міська влада з нетерпінням очікує завершення всіх слідчих дій і оголошення офіційних результатів експертиз з боку правоохоронних органів”.

Підтвердив інформацію про виявлення тіла Сергія Варламова лише народний депутат України, Голова Партії захисників Вітчизни Юрій Кармазин. За інформацією, якою він володіє, замовники та виконавці вбивства колишнього начальника юридичного управління Одеського міськвиконкому були причетні і до скоєння інших резонансних злочинів, скоєних у причорноморському місті та досі не розкритих, зокрема, вбивства судді Ігоря Ткачука, замах на життя журналіста Леоніда Капелюшного.

Юрій Кармазин переконаний, що правоохоронні органи виявлять і покарають замовників та виконавців вбивства Сергія Варламова.

Юрій Кармазин: „Вони це майже вже зробили. І я переконаний, що розслідування цієї справи доведуть до логічного завершення”.
XS
SM
MD
LG