Доступність посилання

ТОП новини

Партія “Союз” підтримала вимогу НСНУ про відставку кримського уряду Анатолія Матвієнка.


Володимир Притула

Симферополь, 31 травня 2005 - В Криму другу добу триває акція протесту місцевого відділення Народного Союзу “Наша Україна”, які вимагають відставки низки кримських урядовців. Сьогодні до вимог “Нашої України” неочікувано приєдналися лідери проросійської партії “Союз”. Один з них – лідер фракції “Союз” у Верховній Раді Криму Володимир Кличніков заявив, що у відставку має піти весь склад нового кримського уряду.

Лідер фракції “Союз” у Верховній Раді Криму Володимир Кличніков сьогодні на прес- конференції у Симферополі заявив про існування тісної зв’язки Куницин-Матвієнко. Володимир Кличніков вважає, що саме новий кримський прем’єр є винуватцем загострення громадсько-політичної ситуації в Криму, оскільки не провів і не проводить жодної ревізії прийнятих ним справ. Володимир Кличніков: (переклад) “Виконавча влада робить усе, щоб показати, що ні в що не ставить ні наші закони, ні повноваження автономії, ні інтереси кримчан. Нормальні депутати просто не можуть підтримувати уряд Криму, який проводить таку політику. Ми вимагаємо, щоб глава виконавчої влади для початку хоча б ознайомився з конституцією суб’єкта, яким узявся керувати. І кримська організація партії “Союз” і фракція “Союз” ще раз заявляємо про жорстку опозицію щодо діяльності голови Ради міністрів Матвієнка”, - заявив Володимир Кличніков.

Він також підтримав вимоги кримської організації Народного Союзу “Наша Україна”, яка зараз виставила намети перед будинком уряду автономії і наполягає на відситавці тих урядовців, які, перебуваючи у складі уряду Куницина, були причетні до різноманітних зловживань. Однак, Володимир Кличников заявив, що “Союз” реально ставитиме цю вимогу у жовтні, коли уряд Анатолія Матвієнка буде вперше звітувати перед кримськими депутатами.

Такий антиурядовий політичний альянс “Нашої України” з проросійською партією “Союз” викликав неабияке здивування серед активістів пропрезидентських політичних сил півострова. Каже голова кримської організації УРП “Собор”, помічник прем’єр-міністра автономії Владислав Єрмаков: “Цей пікет спровокував дії наших противників. Поведінка, наприклад, депутата Кличникова на останніх з засіданнях ВР показує наскільки вороже відноситься ця фракція, взагалі ця партійна структура до уряду Матвієнка і до всього того, що прийшло разом з урядом Матвієнка”.

Владислав Єрмаков не виключає, що такий альянс кримських організацій Народного Союзу “Наша Україна” і партії “Союз” виник на міжособистому грунті, адже відомо, що лідери цих політичних структур в Криму народні депутати Володимир Шкляр і Лев Миримський раніше входили до однієї фракції і мали досить дружні стосунки.

Водночас прес-служба Ради міністрів Криму поширила спеціальну заяву, в якій розцінила як провокацію акцію представників Кримської організації Народного союзу “Наша Україна” під керівництвом Володимира Шкляра на центральному майдані Симферополя. Уряд Криму не піде на переговори з політиками, які ставлять власні корисливі інтереси вище державних, - мовиться в урядовій заяві. Тим часом перед будинком уряду триває збір підписів під вимогами “нашоукраїнців”, стоїть 16 наметів і майорять помаранчеві прапори з підковами.
XS
SM
MD
LG