Доступність посилання

ТОП новини
24 Вересень 2018, Київ 20:18

Міжнародний день захисту дітей в Одесі.


Петро Каландирець

Учасники карнавалу в Одесі
1 червня в Одесі відзначили Міжнародний день захисту дітей. З цієї нагоди на центральній вулиці міста Дерибасівській відбувся карнавал, святковий концерт на Думській площі і чимало інших багатолюдних заходів.

Різноманітні заходи з нагоди Міжнародного дня захисту дитини тривають в Одесі вже кілька днів. Святкові збори за участю вихованців дитячих будинків проведені у залі Російського театру. Подарунки, зібрані міськими управліннями у справах дітей, інвестиційної політики, Приморською районною організацією партії „Наша Україна”, іншими меценатами цими днями одержали тисячі дітей.

У проведеному 1 червня карнавалі з нагоди Міжнародного дня захисту дітей брали участь близько трьох тисяч учасників зі всіх районів Одеси. Всі вони стали глядачами концерту, який до вечора тривав на Думській площі міста. Свою програму продемонстрували колективи – переможці конкурсу „Таланти твої, Україно”.

Учасники карнавалу в Одесі
Учасників заходу привітав і міський голова Одеси, його заступники Володимир Курінний та Вахтанг Убірія.

Едуард Гурвіц в інтерв’ю місцевим журналістам запевнив, що міська влада робитиме все для того, щоб умови перебування дітей у дитячих садках і школах були кращими. „Щоб вони мали більше можливостей для відпочинку, розваг. Я вважаю це надзвичайно важливою справою”, - сказав Одеський міський голова.

Сьогодні керівники малих підприємств запросили до власних кав’ярень близько 500 дітей сиріт з інтернатів № 4 і 5, організувавши для них святковий обід.

На відпочинок до містечка Скадовська Херсонської області 1 червня поїхали двадцять дітей, а ще сто - до різноманітних оздоровчих таборів міста. Серед найближчих планів є і організація відпочинку на території морського курорту Сергіїївка, Білгород Дністровського району. Цього року міська влада планує оздоровити близько 8 тисяч дітей.

Учасники карнавалу в Одесі
Начальник Одеського міського управління освіти Сергій Козицький вважає важливою ініціативу щодо припинення в Україні діяльності нинішніх інтернатів, перепрофілювавши їх на заклади сімейного зразку.

Сергій Козицький: „В інтернаті утримування дитини коштує надзвичайно дорого. Це приблизно 900 гривень на місяць. Безумовно, у більшості сімей не можливе таке фінансування. Сьогодні виходить так, що вийшовши з інтернату, дитина опиняється у статусі нікому не потрібної. Я ставлю питання до колишньої міської і обласної влади. Де нині ті чотири гуртожитки, які мали професійно-технічні заклади Одеси, куди ми направляли дітей після закінчення навчання у інтернаті? Не всі мають рівень знань для вищого навчального закладу. Значна кількість опиняється у ПТУ, щоб отримати професійну освіту і починати заробляти гроші. Тепер жодне професійно-технічне училище в Одесі не має гуртожитку. Їх треба повернути. Нехай зверне на це увагу прокуратура, керівництво міста. Одесі потрібні один чи два таких гуртожитки”.


Святкування Міжнародного дня захисту дітей в Одесі триватимуть. Зокрема, 2 червня у приміщенні Російського драматичного театру відбудеться концерт для дітей-сиріт.
XS
SM
MD
LG