Доступність посилання

ТОП новини

Джордж Сорос відкрив у Києві Європейський дебатний форум.


Сергій Кисельов

Джордж Сорос
Київ, 1 червня 2005 - Сьогодні в Києві відкрився Європейський дебатний форум. У ньому взяв участь і його ініціатор – відомий американський фінансист і філантроп Джордж Сорос. Учасники зібрання у Києво-Могилянській Академії говорили про те, яким шляхом має йти Україна, аби на її теренах норми європейського права стали нормами українськими. І в який спосіб слід змінювати життя українців на краще відповідно до європейських стандартів.

Джордж Сорос пригадав, що востаннє він був в Україні торік у березні. І тоді вона виглядала зовсім інакше. За словами американського філантропа, тодішній глава президентської адміністрації відверто йому перешкоджав, організував пропагандистську кампанію проти нього. Кульмінацією цієї кампанії став інцидент, коли під час конференції з прав людини пана Сороса облили чи то рідиною, чи то майонезом "братчики" Корчинського. До речі, нині американського гостя охороняли двоє молодиків з плечима, подивившись на які будь-який "майонезний терорист" ні на що не наважився б.

Як висловився гість у 25-хвилинному спічі, після Помаранчевої революції все в Україні змінюється на краще.

Водночас пан Сорос застеріг українців від надмірного захоплення спогадами про помаранчеве минуле. Долучити найрізноманітніші верстви населення України до обговорення питань європейської інтеґрації, визначити шлях до Європи, яким слід рухатися Україні, і безупинно йти ним – ось ті сьогоднішні завдання, вілення в життя яких, на думку американського філантропа, є сьогодні пріоритетними для українців: "Я гадаю, що дух Помаранчевої революції залишиться живим в Україні, що б там не сталося. Але революційна демократична зміна режиму – це лише початок дороги. Це дивовижна подія, та це ще не кінець. А далі необхідно довго й наполегливо працювати над проектом розбудови інститутів відкритого суспільства. Що потребує значного часу й подолання значних перешкод на цій дорозі. Але треба рухатися вперед. Бо революції починаються й завершуються, тим часом лише створенням відкритого суспільства можна здійснити їхні гасла".

Міністр закордонних справ України Борис Тарасюк виголосив коротку промову на тему: "Україна і Європейський Союз". Він акцентував: Україна вже сьогодні активно взяла участь у створенні відкритішої об’єднаної Європи – без кордонів та розподільчих смуг. Глава зовнішньополітичного відомства нагадав, що саме Україна запропонувала інтенсифікувати в Європі транскордонне співробітництво. Більше того, Україна вже розпочала усунення кордонів у Європі – сказати б, із себе, відмінивши в’їздні візи для громадян Європейського Союзу та Швейцарії.

"Здійснивши це, Україна зробила свій внесок у перетворення об’єднаної Європи на простір, де все більше й більше людей можуть вільно подорожувати без жодних проблем. На жаль, Європа не зробила аналогічний зустрічний крок у бік українців. Ми не побачили відповідної реакції з боку Європейського Союзу", – зауважив Борис Тарасюк. І закликав і Європейський Союз, і Раду Європи, і Єврокомісію звертати більше уваги на Україну.

2 червня Джордж Сорос відкриє в Києві "круглий стіл" на тему: "Безоплатна правова допомога: реалізація права громадян України на доступ до правосуддя". У ньому візьмуть участь народні депутати, правознавці, юристи, керівники міністерств юстиції, внутрішніх справ, генеральної прокуратури, адвокати та судді.

Ітиметься про те, що разом із народним депутатом України та бізнесменом, зятем екс-президента Кучми Віктором Пінчуком Джордж Сорос має намір допомогти становленню безоплатної правової допомоги певним верствам населення в Україні. Обидва філантропи, як повідомив в інтерв’ю для радіо "Свобода" виконавчий директор Міжнародного фонду "Відродження" Євген Бистрицький, мають намір виділити на цю програму приблизно по 300 тисяч доларів.

Багато це чи мало для сьогоднішньої України, судити важко. Пошлюся лише на президента Києво-Могилянської академії, який під час сьогоднішнього Європейського дебатного форуму зауважив: стеля старовинної зали, де він проходить, яку збудував ще гетьман України Мазепа, нині потребує ремонту. На нього потрібно приблизно... 300 тисяч доларів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG