Доступність посилання

ТОП новини

Меморіальний комплекс на місці поховання польських вояків на Личаківському цвинтарі у Львові мають відкрити в червні президенти України та Польщі.


Галина Терещук

Львів, 3 червня 2005 – Духовенство Української Греко-Католицької та Римо-Католицької Церков закликає політиків України та Польщі владнати питання довкола польських військових поховань у Львові вже 19-26 червня. Саме в цей час відбудеться акт примирення обох народів.

За словами глави УГКЦ кардинала Любомира Гузара, у молебні та відкритті цвинтаря повинні взяти участь президенти обох держав. Дата відкриття меморіального комплексу на Личаківському цвинтарі буде відома 6 червня після зустрічі держсекретаря України Олександра Зінченка і голови бюро нацбезпеки Польщі Єжи Бара у Варшаві.

Акт примирення обох народів відбудеться у Варшаві та Львові 19 та 26 червня. Ця знакова подія для українського та польського народів допоможе розв’язати конфлікти минулого, сподівається глава УГКЦ кардинал Любомир Гузар: “Між Польщею та Україною, поляками та українцями не завжди все було добре. Обидві сторони грішили і провинювались один перед одним. Для нас важливо завершити цей період і розпочати новий у мирі, співпраці, щоб ми не виростали в ненависті один до одного”.

Щодо певних дискусійних питань довкола польських військових поховань на Личаківському цвинтарі, то на поступки пішов і польський Інститут народної пам’яті, і львівська міськрада. Остаточно погоджено напис на надмогильній плиті польським воякам. Днями у Львові відбулась робоча зустріч між міським головою Львова Любомиром Буняком і директором Інституту народної пам’яті Польщі Анджеєм Пшевозняком.

6 червня двосторонні переговори у Варшаві проведуть держсекретар України Олександр Зінченко і голова ради нацбезпеки Польщі Єжи Бар. Власне, на цій зустрічі і буде поставлена крапка у непорозуміннях довкола польських військових поховань у Львові. І вже останнє слово скажуть львівські депутати 9 червня. На сесії вони мали б ухвалити рішення про проведення решти робіт на меморіальному комплексі. Про те, що депутати готові піти на компроміс, вони заявили на одній із останніх сесій.

Монахиня з Німеччини Доріс Кюстес, яка братиме участь у днях примирення, зазначила, що між сходом і заходом потрібно будувати життя, а не конфлікти, а прикладом цьому має послужити примирення поляків і німців ще у 60-х роках минулого століття. “Кожен народ має завдання будувати Європу. Ми маємо єднатись. Українці зі свого боку мають докласти зусиль для примирення, а поляки зі свого”, – зауважила Доріс Кюстес українською мовою. Вона за власним бажанням вивчила мову народу, який, на її думку, продемонстрував світові свою гідність.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG