Доступність посилання

ТОП новини

В Одесі нарешті буде вулиця Юлія Мазура...


Петро Каландирець

14 червня проведене чергове засідання історико-топонімної комісії Одеської міської ради. Головував тут заступник Одеського міського голови Володимир Курінний.

Члени комісії вирішили перейменувати вулицю Радісна на вулицю Юлія Мазура. Саме на цій вулиці жив знаний в Одесі і в Україні редактор незалежної газети „Юг” Юлій Мазур. Попередня міська влада відмовила у задоволенні подібного клопотання журналістам газети „Юг”.

Ухвалене рішення звернутися з проханням до керівництва обласної державної адміністрації та Кабінету міністрів України з проханням дозволити демонтаж єдиного в Одесі пам’ятника комуністичному ватажкові Володимиру Леніну на Куликовому полі міста. Цей пам’ятник досі є у списках пам’яток архітектури, які охороняються державою.

З карти Одеси зникнуть назви парків на честь Ленінського комсомолу і Ілліча. Члени історико-топонімної комісії мають намір звернутися до мешканців міста і провести своєрідний конкурс на нову назву цих парків відпочинку.

На засіданні ухвалили рішення і про встановлення дошок пошани. Такі з’являться на будинках, де мешкали викрадені у 1998 році дотепер невідомими злочинцями екс-голова Київської районної адміністрації Одеси, депутат обласної Ради Ігор Свобода і керівник управління правового контролю Одеського міськвиконкому Сергій Варламов.

З’явиться в Одесі і дошка пошани на честь першої в країні станції з виробництва вина.
XS
SM
MD
LG