Доступність посилання

ТОП новини

Росія критикує Україну в ПАРЄ, щоб відбитися від критики на власну адресу.


Віталій Портников

Москва, 21 липня 2005 – Пропозиція Російської Федерації розглянути на сесії Парламентської асамблеї Ради Європи резолюцію “Про переслідування опозиції в Україні, Грузії і Киргизстані” може вважатися наступом Росії на ПАРЄ перед можливою критикою Російської Федерації на сесії цієї організації, вважають московські оглядачі.

Росіяни готуються до серйозної критики своєї країни на сесії Парламентської асамблеї Ради Європи. Про це сказав керівник російської делегації в Парламентській асамблеї, голова міжнародного комітету державної думи Росії Костянтин Косачов. Як наголосив пан Косачов, у резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи, що стосується Росії, є такі зауваження, які можна охарактеризувати як суб’єктивні і такі, що не відображають теперішню російську політичну реальність.

Наприклад, російській делегації на сесії Парламентської асамблеї Ради Європи не подобається те, що Росію критикують через зміцнення вертикалі влади, зміну порядку обрання губернаторів – відразу нагадаю слухачеві, що їх тепер фактично призначає президент Росії Володимир Путін за узгодженням із законодавчими зборами регіонів, – а також через заборону політичним блокам брати участь у парламентських виборах.

Однак, як можна було зрозуміти, Росія не збирається просто полемізувати з цією резолюцією Парламентської асамблеї Ради Європи. Росія переходить у наступ, наголошує пан Косачов.

Що ж є змістом цього наступу? – Резолюція щодо “переслідування лідерів опозиції” в країнах, де перемогли так звані “кольорові революції”. У першу чергу, наголошує Косачов, ідеться про Україну, Грузію та Киргизстан.

Саме за пропозицією російської делегації політична комісія Ради Європи буде розглядати проект резолюції про факти такого “переслідування”. Костянтин Косачов повідомив, що на засіданні бюро Парламентської асамблеї Ради Європи вирішили не готувати спеціальні доповіді з питань, котрі стосуються “переслідування опозиції в Україні, Грузії та Киргизстані”, а передати вивчення цієї проблеми на рівень політичної комісії.

Таким чином проблема “переслідування опозиції в Україні, Грузії та Киргизстані” не буде темою порядку денного сесії Парламентської асамблеї Ради Європи і, найімовірніше, російські учасники цієї сесії будуть згадувати про свій проект резолюції, тільки коли відповідатимуть на критику колег.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG