Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 14:22

У Донецьку з першого серпня зростуть тарифи на комунальні послуги.


Олена Терзі

Донецьк, 24 червня 2005 - З першого серпня у Донецьку зростуть тарифи на комунальні послуги. Рішення пор це сьогодні ухвалили депутати Донецької міської ради. Згідно до їхньої ухвали ціни на тепло, воду та квартплата зростуть від 18 до 71 відсотка.

В Донецьку питання про підвищення цін на комунальні послуги розглядали протягом трьох місяців. Однак, воно стало руба, коли компанія “Газ України” у жорсткій формі звернулася до органів місцевої влади з вимогою довести тарифи хоча б до собівартості послуг.

Олександр Лук’янченко: “Усі міста Донецької області переглянули тарифи на житлово-комунальні послуги і Донецьк – останнє з міст Донецької області, яке ухвалює це дуже відповідальне рішення. Той факт, що місцева влада повинна приймати рішення фактично за неї ухвалене, наочно демонструє, в яких питаннях і в кого сьогодні влада”, - сказав мер Донецька Олександр Лук’янченко.

Одним з найскладніших було рішення про збільшення розцінок на гарячу воду та опалення, відзначив він. Тепер за теплі батареї у квартирі площею 60 квадратних метрів донеччанам доведеться платити близько 150 гривень на місяць у опалювальний сезон або 75 гривень щомісяця весь рік. Гаряча вода коштуватиме більше 17 гривень на місяць з кожного мешканця квартири. Квартирна плата зросте відповідно до ступеня комфортності житла. За квадратний метр у квартирі з підвищеним рівнем благоустрою доведеться віддавати 77 копійок, в неупорядкованому житлі – 32 копійки за квадратний метр.

За словами заступника генерального директора дочірньої компанії “Газ України” НАК “Нафтобаз України” Івана Варги, міська рада могла би не підвищувати тарифи. Однак, замість того, треба було б за рахунок місцевого бюджету компенсувати комунальним підприємствам їхні збитки. На жаль, грошей для цього у донецькому бюджеті немає, відповів на таку пропозицію мер міста. Виділити їх можна, лише забравши у викладачів, медиків та працівників культури, зазначив Олександр Лук’янченко.

Олександр Лук’янченко: “Мені боляче говорити про прийняття цього непопулярного заходу, однак іншого виходу немає. Ми не можемо поставити у заручники мільйонне місто Донецьк, мільйонний мегаполіс через те, що завтра відключать електрику, не в повному обсязі буде подаватися холодна вода, буде відключене постачання гарячої води і тепла. Тому ми повинні розглянути це питання і ухвалити виважене рішення”.

На думку начальника управління комунального господарства Донецького міськвиконкому Миколи Баранецького, підвищення тарифів ніяк не відіб’ється на малозабезпечених родинах. Вони зможуть оформити державні субсидії.

Тим часом представник “Газу України” наголосив, що у найближчі тиждень – два очікується зростання ціни на газ. Тому, за словами Івана Варги, можливо, невдовзі депутатам доведеться знову переглядати у сторону збільшення щойно ухвалені тарифи.
XS
SM
MD
LG