Доступність посилання

ТОП новини
18 Грудень 2018, Київ 17:42

Влада в Одесі приділятиме увагу соціальному захисту дітей.


Петро Каландирець

Учасники засідання виконкому Одеської міськради
29 червня в Одесі проведене засідання виконавчого комітету міської Ради. До порядку денного засідання були винесені багато питань важливих для забезпечення життєдіяльності міста і соціального захисту одеситів.

Зокрема, перше питання порядку денного виконкому міської Ради передбачало затвердження схеми розміщення багатоповерхових автостоянок – паркінгів. Управлінням капітального будівництва вже визначені місця у різних районах Одеси, де мають бути відбудовані багатоповерхові 17 паркінгів. Новобудови дозволять звільнити значні території, на яких планується звести нові житлові будинки чи розважальні майданчики для дітей. Вже готуються відповідні пропозиції на розгляд депутатів Одеської міської Ради. Саме вони мають визначити і терміни, необхідні для реалізації цієї програми. За словами начальника управління капітального будівництва Одеської міськради Івана Стаса, вартість користування одним місцем на такому паркінгу коливатиметься від 100 до 150 гривень на місяць.

На думку членів виконкому, питання такого будівництва є серед найактуальніших проблем, бо саме її реалізація дозволить покращити ситуацію у причорноморському місті, на вулицях якого щороку стає все більше приватного автотранспорту. Якщо нині в Одесі кількість автомашин перевищила вже 110 тисяч одиниць – до 2010 року прогнозується збільшення на 15 – 20%.

Досвід будівництва автопаркінгів вже виправдав себе в українському місті Харкові та у російській столиці – Москві. На черзі Одеса.

Міська влада планує наводити лад на вулицях Одеси. Зокрема, будуть закуплені евакуатори, які вивозитимуть приватні автомашини з центральної частини Одеси, водії яких досить часто безкарно паркують у місцях, де це заборонено. Розпорядження якнайшвидше вирішити це питання дав на виконкомі особисто міський голова Едуард Гурвіц.

Тетяна Бурік
Особливу увагу учасники заходу приділили і питанню створення нових умов для соціального захисту та реабілітації дітей, які опинилися у кризових умовах. Доповідачем тут була керівник міської служби у справах дітей Тетяна Бурик. За її словами, міська влада робить все можливе для забезпечення побуту дітей у вільний від навчання у школах час, їхнього соціального захисту. Розміри дитячої бездоглядності набули в Україні, зокрема в Одесі, ознак національної катастрофи. Маленькі і великі жебраки заполонили вулиці багатьох великих міст України. І це не лише діти-сироти, але і соціальні сироти, діти які мають живих батьків, але які пиячать та вживають наркотики.

Аналіз діяльності міських притулків для дітей свідчить, що за два останніх роки тут отримали соціальну допомогу і захист понад дві тисячі дітей.

Міська служба у справах дітей наголосила на необхідності передбачити не лише навчання, але і працевлаштування тих, хто нині є вихованцем інтернатів. Для цього необхідно укласти угоди з різноманітними підприємствами, організовувати виставки-продажі продукції. Стимулом для праці у дітей буде зарплата, хоч і невелика.

Було доручено у 10-денний термін представити план заходів, спрямованих на підтримку дітей, залучивши до цієї роботи районні державні адміністрації Одеси, міські управління освіти, спорту, охорони здоров’я, у справах дітей. Відповідатиме за складання такого плану заступник Одеського міського голови Володимир Курінний. Він наголосив, що зробить все можливе для координації роботи всіх управлінь міськвиконкому, спрямованої на підтримку соціально незахищених дітей. Планується, зокрема, вивчити плідність використання спортивних залів у навчальних закладах.

Володимир Курінний: „Ми вже розпочали роботи з вивчення використання можливостей підліткових клубів. Виявлені чимало фактів, коли райдержадміністрації змінюють цільове призначення приміщень таких клубів. Їх нині використовують для будь-яких цілей, але не для організації роботи дітей”.
XS
SM
MD
LG