Доступність посилання

ТОП новини
16 Грудень 2018, Київ 11:34

Інвестиційний клімат в Україні.


Сергій Кисельов

Київ, 30 червня 2005 - Сьогодні в польському місті Гданську відкривається дводенний економічний форум "Україна – Польща", де серед іншого розмова йтиме і про перспективи польських інвестицій в Україну. В ньому має взяти участь президент Віктор Ющенко. А в Києві сьогодні ж відбудеться "круглий стіл" на тему: "Стан і напрямки вдосконалення інвестиційного клімату в Україні". Тут буде підбито попередні підсумки українсько-чеського бізнес-форуму, українському "міні-Давосу" та Першому інвестиційному форум "Україна – Росія 2005".

Інвестиції, які надходять до України, у 8 разів менші, аніж ті, що їх дістає Польща, у 17 разів – аніж Естонія, у 9 разів – аніж Франція. Виступаючи минулого тижня на російсько-українському бізнес-форумі, перший віце-прем’єр-міністр Анатолій Кінах зауважив, що сьогодні російсько-українське інвестиційне співробітництво перебуває не на належному рівні й не відображає потенційні можливості економік двох країн. Упродовж усіх років української незалежності загальний обсяг прямих російських інвестицій становив трохи більше півмільярда доларів. Для порівняння: ізраїльські інвестиції в економіку Польщі за останні роки склали близько 2 мільярдів доларів.

Ось про це й говоритимуть сьогодні під час "круглого столу" високопосадовці із секретаріату президента України, Кабінету міністрів, міністерств економіки, фінансів, аграрної політики, палива та енергетики, представники об’єднань промисловців і підприємців, неурядових організацій. А організаторами дискусії виступили Український національний комітет Міжнародної Торгівельної Палати спільно з аналітичним центром "Соціум".

Як сказав в інтерв’ю для радіо "Свобода" керівник прес-служби Українського національного комітету Міжнародної Торгівельної Палати Анатолій Лисенко, "серйозною проблемою, яка буде розглядатися, є нерівномірний розподіл навіть тих інвестицій, які підходять. Мається на увазі по галузях і по територіях. В одні території вкладається більше інвестицій, в інші – менше. Чому так відбувається? Тому що не може так бути, щоб якась територія була непривабливою для інвестицій. З самого початку щось, можливо, в законодавстві не відпрацьовано, можливо, місцеві органи влади недопрацюють. От і будемо вирішувати, обговорювати питання чому так складається ситуація".

На сьогоднішньому "круглому столі" серед інших планується обговорення й таких тем, як запровадження рейтингувания інвестиційної конкурентоспроможності реґіонів, моніторинг інвестиційного клімату України, використання передового світового досвіду щодо сприяння залученню іноземних інвестицій. Зокрема – за допомогою створення Агентства з питань іноземних інвестицій в Україну.

Продовжує керівник прес-служби Українського національного комітету Міжнародної Торгівельної Палати Анатолій Лисенко: "Справа в тому, що Україна зараз має досить великі перспективи збільшити кількість інвестицій, які спрямовуються до нашої держави. Перш за все, це – завдяки тому, що в нас відбулася революція. І в світі на нас дивляться зараз зовсім по-іншому. Але для того, щоб зацікавити інвесторів, потрібно, напевно, щось міняти і в законодавстві, і у відношенні до самих інвесторів”, – додав Анатолій Лисенко, керівник прес-служби Українського національного комітету Міжнародної Торгівельної Палати

До речі, сьогодні в польському місті Гданську відкривається дводенний економічний форум "Україна – Польща", де також розмова йтиме про перспективи польських інвестицій в Україну. Очікується, що в ньому візьме участь президент Віктор Ющенко.
XS
SM
MD
LG