Доступність посилання

ТОП новини
24 Жовтень 2018, Київ 01:09

Нові паспорти та ідентифікаційні номери.


Влада Саюк


Київ, 29 червня 2005 - Кілька тисяч українців сьогодні протестували під стінами Верховної ради проти запровадження нового виду паспортів та подальшого запровадження ідентифікаційних номерів. Це питання зокрема обговорювалося на парламентських слуханнях свобода совісті на ідентифікація особи.

Наприкінці травня міністерство внутрішніх справ заявило про те, що вже наприкінці серпня цього року в країні почнуть запроваджувати нові типи паспортів.

Цей документ, кажуть правоохоронці, буде краще захищений від підробок. Виглядатиме він як звичайна пластикова картка. А паперові паспорти, якими зараз користуються українці, згодом вилучать з обігу. Це повідомлення обурило деяку частину українців. Вони твердять, що запровадження подібного виду ідентифікації - від лукавого.

Респондент (переклад з російської)

Для здорового розуму коди – це не нормально, в кожного дійсно є ім’я і все інше. А коди – це як концтабір. Виходить, що кожен повинен мати свій номер.

Респондент 2 (переклад з російської)

Це співпадає по передбаченням Іоанна Богослова, в апокаліпсисі так і написано, що “будет начертание зверя или на правую руку, или на чело”. Це один зі способів, це початковий етап.

Респондент 3

Хочуть з людини скотину зробити, хочуть, щоб ми попали в пекло. Спочатку код, потім картка, а потім чіп на чоло. А Ви знаєте, хто прийме чіп на чоло? От Бог так дасть, що так йому буде пекти, що він буде від болю язик кусати.

Влада Саюк

Тим часом парламентарі твердять, що ідентифікаційні номери в Україні вже діють десять років, і вони довели, що це вкрай необхідно. Михайло Косів, народний депутат.

Михайло Косів

Отже, як показує міжнародний досвід, немає винятків щодо використання ідентифікаційних номерів, підкреслюю, саме ідентифікаційних номерів платниками податків у країнах Європи.

Європа, як ми знаємо, складається не лише з людського Заходу, але й православного Сходу. Саме в країнах, державах православ’я: Болгарія, Румунія, Греція, Росія, ідентифікаційні податкові номери все-таки існують. Отже, на рівні релігійних переконань – це питання також здавалося б вирішене.

Влада Саюк

Заступник голови податкової адміністрації Григорій Оперенко твердить, що зараз інформаційна база податкової становить понад 45 мільйонів даних про осіб.

Проте більшість з цих людей, каже податківець, від запровадження номеру лише виграли. Вони не є платниками податків, але під час оформлення різноманітних пільг можуть користуватися документом, який спрощує реєстрацію.

Григорій Оперенко

Практика використання ідентифікаційних номерів набула більш масового характеру. На сьогодні цей код використовується в різних аспектах. Це мається на увазі тільки виплати соціального характеру, пенсій, оформлення спадщини.

З іншого боку, використання ідентифікаційних номерів дає можливість органам і людям не збирати неймовірну кількість паперу для отримання соціальних виплат.

Як показує міжнародний досвід, у багатьох каїнах світу використовуються податкові процесуальні номери, і винятків для окремих категорій громадян немає.

Влада Саюк

Пікетувальники, що протестують проти подальшого запровадження ідентифікаційних номерів на різні документи, твердять, що боротимуться і надалі. Проте народні депутати вже розробили три законопроекти про ідентифікаційні номери, і прогнозують, що надалі саме такий вид реєстрації українців набуватиме популярності.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG