Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 00:48

Блокування партій на парламентських виборах 2006 року.


Кирило Булкін

Київ, 12 березня 2005 р.

11 липня у “Вечірній Свободі” йшлося про блокування партій на майбутніх парламентських виборах. Яких обрисів набудуть політичні блоки? Як має партія обирати партнерів на політичній сцені, щоб зберегти власне обличчя й водночас найвигіднішим чином увійти до певної коаліції?

Про ці та інші аспекти теми говорили гості програми, народні депутати. Йосип Вінський – перший секретар політради Соціалістичної партії України, Юрій Ключковський – член Президії ради партії “Народний союз “Наша Україна”.

У розмові кожен з гостей підтвердив погляди своєї політичної сили на те, як іти на вибори – в блоці чи окремо. Так, Йосип Вінський на запитання, чи є остаточним рішення Соціалістичної партії не блокуватися ні з ким, відповів.

Йосип Вінський

Безумовно. Ми ще в лютому місяці на політраді (це вищий представницький орган партії) прийшли до висновку, що Соціалістична партія України буде йти на вибори самостійно.

При цьому ми повідомили і зайняли таку позицію, що ми готові співпрацювати з тими політичними структурами, які розділяють лівоцентристські погляди, при умові, що ці структури приймуть рішення про перехід до нашої партії.

Кирило Булкін

Юрій Ключковський, своєю чергою, підтвердив прагнення “Народного союзу “Наша Україна” до створення якнайширшої коаліції, що підтримувала би політику Президента Ющенка.

Юрій Ключковський

З самого початку наша ідеологія полягала в тому, що ми не будемо егоїстичними. Ми закликали створити широкий блок тих основних політичних сил, які поділяють, так би мовити, центральну ідею майдану, демократичний вибір України.

При цьому ми розуміємо, що ідеологічно, в сенсі партійної ідеології, ми можемо відрізнятися.

Кирило Булкін

Водночас, пан Ключковський висловив жаль щодо позиції деяких соратників, які, на його думку, не змогли відмовитися від вузько партійних інтересів заради вагоміших загальнодержавних.

Юрій Ключковський

Звичайно, щодо УНП, НРУ, партії “Реформи і порядок” особливо, були трохи інші наші уявлення, і ми сподівалися, що ці політичні сили знайдуть у собі мужність переступити через партійні амбіції, об’єднаються з народним союзом в одну партію.

Цього не сталося. Так заради Бога, ніхто ж їх не збирається відкидати. І ми готові співпрацювати з ними у цьому блоці.

Кирило Булкін

Звісно, не оминули співрозмовники й таких гострих питань, як вступ до СОТ, переваги й недоліки шокової терапії, взаємні зобов’язання соціалістів і уряду, до якого вони ввійшли.

Дискусія була дружелюбною, але принциповою. Вона практично не залишила сумнівів у тому, що соціалісти не поступляться рішенням іти на вибори самостійно, а НСНУ й далі шукатиме компромісів з партнерами – утім, компромісів, якнайвигідніших для себе.

Recommended

XS
SM
MD
LG