Доступність посилання

ТОП новини
25 Березень 2019, Київ 03:50

Вишеґрадська четвірка підтримує євроінтеграційні плани України.


Василь Плоскіна

Угорщина, 12 липня 2005 – Міністр закордонних справ України Борис Тарасюк напередодні свого офіційного візиту в Угорщину, який розпочинається 13 липня, цими днями вже побував у Будапешті. Він мав зустрічі з учасниками чергового засідання країн Вишеґрадської четвірки. Одним із програмних пунктів річної діяльності цієї організації на наступний рік є підтримка України в її євроатлантичних прагненнях.

Борис Тарасюк разом зі своїми колегами - Урзулою Пласник, міністром закордонних справ Австрії, та Божо Церарем, держсекретарем МЗС Словенії,- були запрошені на робочий обід учасників Вишеґрадської четвірки. Виступаючи пізніше перед представниками преси, міністр закордонних справ Угорщини Ференц Шомоді зазначив, що четвірка взяла на себе зобов’язання сприяти посильними методами наближенню України до ЄС та Північноатлантичного Союзу. При цьому він зауважив, що успішність цього процесу значною мірою залежатиме від самої України. Водночас, за словами Шомоді, Вишеґрадська четвірка намагатиметься всіляко сприяти тому, щоб Київ зміг дотягнути до рівня критеріїв кандидата на вступ до ЄС.

Вишеґрадська четвірка як організація діє з 1991 року з ініціативи Угорщини. Колишній президент країни Арпад Ґенц і прем’єр-міністр Антал Йожеф звернулися до урядів Польщі і тодішньої Чехословаччини вийти на новий рівень регіональної співпраці. Вона мала заповнити структурний вакуум, що утворився в Центральній Європі після розпаду Ради економічної взаємодопомоги (РЕВ) радянських часів.

Одним із пріоритетних завдань четвірки був вступ до Європейського Союзу. Це їй вдалося. Також успішними виявилися регулярні консультації сторін на рівні глав держав, урядів чи міністрів закордонних справ. Цей досвід зацікавив і недалекі від Угорщини, Польщі, Чехії й Словаччини країни : Австрію, Словенію та Україну. Їх і представили цими днями в Будапешті міністри закордонних справ.

На початку липня головування в четвірці перейшло від Польщі до Угорщини. Воно триватиме один рік. Члени організації вже ухвали річний план діяльності Вишеґрадської четвірки, що його запропонував Будапешт.

Ця перспективна програма включає в себе також співпрацю з Україною щодо підготовки до її вступу в ЄС. Ференц Шомоді не виключив можливості й нових зустрічей на рівні міністрів закордонних справ у такому форматі впродовж головування Угорщини в цій організації.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG