Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 08:27

„Прес-служба у нас нова, і їм все одно куди послати...”


Петро Каландирець

Одеса, 18 липня 2005 року - Так охарактеризували в управлінні економіки Одеської обласної державної адміністрації роботу прес-служби облдержадміністрації. У прес-службі, в свою чергу, не знали навіть про те, де саме у будинку обласної держадміністрації розміщається управління економіки. Йдеться про спробу кореспондента довідатись про стан справ із виплатою заборгованої зарплати працівникам бюджетної сфери.

У згаданому управлінні Одеської обласної державної адміністрації заявили, що для одержання будь-якої інформації про стан заборгованості працівники ЗМІ мають писати спеціальний письмовий запит. „Вас журналістів багато і ніхто не знає як ви скористаєтеся цією інформацією”, - такою була відповідь чиновників. Склалося враження, що відомості про виплату зарплат тут вважають ледве не державною таємницею. Пощастило в іншому управлінні, де знали про право журналістів на одержання інформації.

Отже станом на 1 червня 2005 року, як повідомили кореспонденту радіо „Свобода” у Головному управлінні праці і соціального захисту Одеської обласної державної адміністрації, заборгованість із виплати зарплати працівникам бюджетної сфери регіону склала понад 21 мільйон гривень. І навіть за цих умов має місце не зменшення, а зростання боргів на 64% - у порівнянні з минулим роком. Найбільше боргів нині мають сільськогосподарські, промислові та транспортні підприємства Одеської області.

Особливо відзначилися у цій сумній статистиці Білгород-Дністровський, Кілійський та Татарбунарський райони регіону, підприємства: Одеський ливарний завод, Чорноморське пароплавство, “Чорноморазовморшлях”, авіакомпанія „Одеські авіалінії”.

В Одеській області вже утворена спеціальна комісія з питань погашення заборгованості із заробітної плати, яку очолив особисто губернатор Василь Цушко. До її складу увійшли два заступники голови облдержадміністрації – Володимир Кириленко та Арсеній Яценюк, керівники галузевих управлінь. Вирішено, що збиратимуться вони щомісяця.

Районні державні адміністрації в Одеській області мають складати графіки погашення боргів і визначати джерела фінансування на ці потреби.
XS
SM
MD
LG