
У розлогому пресрелізі зазначено, що смертність на Дніпропетровщині перевищує середню в Україні. Її головними чинниками є інфекційні хвороби, туберкульоз, захворювання органів дихання та травлення. Смертність серед дітей перших років життя також перевищує середню в Україні. Головними причинами смертності названі екологічна ситуація і незадовільний рівень життя низки соціальних груп. До вад системи охорони здоров’я в області віднесене і недостатнє фінансування. Кошти витрачаються не на підтримку здоров’я населення а на утримання самої галузі. Поширеною є практика неофіційних оплат послуг медичних установ пациентами. Лікарні не отримують потребної кількості медикаментів. Мережа лікувальних установ перевантажена відомчими закладами. Зростає смертність від ВІЛ-СНІДУ, кількість дітей, народжених з ВІЛ інфекцією за 10 років зросла у 90 разів. Зросла смертність породіль. Не вистачає лікарняних ліжок для онкологічних хворих. У низці районів області немає реанімаційних відділень, служби швидкої допомоги недієздатні. Післяопераційна смертнїсть у області найвища в Україні. У області не вистачає лікарів, чверть лікарів у пенсійному віці. Перелік недоліків і вад обласної медицини займає шість сторінок.
На пресконференції міністра охорони здоров’я були заторкнуті питання стану кримських пляжів, застосування метадону у лікуванні наркоманії, забезпечення сільських лікарень медичними кадрами. Пан Поліщук зокрема повідомив, що Мінохорониздоров’я розробляє систему тарифів медичних послуг, за якою громадяни отримуватимуть однакове лікування, але у різних умовах. Закладам охорони здоров’я буде наданий статус неприбуткових суб’єктів господарювання і поряд зі звичайними лікарнями з’являться елітні:
“Знаходження хворого у більш елітній лікарні – це буде тільки враховуватись комфорт і комунальні послуги і харчування. І лікуватись повинен однаково як чиновник високого рангу так і звичайний хворий, як генерал так і солдат. Тобто ми плануємо, і у цьому плані вже проводиться робота, що лікування всіх повинне бути однакове а умови перебування можуть бути різними і за умови людина буде повинна доплачувати.”
При тому перспективи запровадження страхової медицини в Україні на сьогодні невизначені. Як сказав Микола Поліщук:
“Треба добровільне медичне страхування розширювати. Обов’язкове медичне страхування галузь не врятує а на даний час при тих фінансових можливостях нас погубить. Але ж чому – закон про обов’язкове медичне страхування передбачає додаткове оподаткування фонду заробітної плати на шість відсотків. Додатково означає багато у тінь піде виробництв, підприємств. Друге – на сьогоднішній день при такій структурній організації галузі охорони здоров’я неможливо буде запровадити страхування. І третє – медичні заклади як і медики сьогодні не готові працювати у жосткому страховому полі.”
Начальник головного управління охорони здоров’я області Віктор Весельський запевнив що обласна медицина реформуватиметься у напрямку гарантування доступності та якості медичної допомоги, раціонального використання ресурсів та покращання показників здоров’я населення. Матимемо надію що разом із показниками покращуватиметься і здоров’я.