Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 08:26

Що за шум довкола газу учинився?


Василь Зілгалов

Прага, 3 серпня 2005 - Ми вже повідомляли про публікацію в “Інтренешнел Гералд Трібюн” з приводу ніби-то свіжих заяв російського “Газпрому” щодо їх намірів утричі підвищити ціни на газ для України.

Історія з газовим контрактами для України має продовження і в нинішніх публікаціях. Тому ми звернулися до представника “Нафтогазу України”, керівника прес-служби цієї установи Сергія Лук’янчука, який вніс певну ясність у зміст вже згаданих публікацій.

Василь Зілгалов

Пане Лук’янчук, ми вже з Вами розмовляли про статтю у “Інтренешнел Гералд Трібюн”, авторка якої Джуді Демпсі. Яка Ваша точка зору з приводу цієї публікації?

Сергій Лук’янчук

На жаль, в даному випадку журналістка слабко орієнтувалася в темі. Таке враження, що докупи в один текст було зібрано давні події, недавні події, деякі речі випущені, деякі цифри переплутані. Весь цей журналістський текстовий коктейль призвів до того, що давня інформація почала сприйматися, як нова, а певні моменти взагалі стали перекручені. Відрикошетивши вже в перекладі від кількох ЗМІ, вони спричини такий резонанс.

Василь Зілгалов

Пане Лук’янчук, наприклад, вчорашня публікація у “Комерсант-Україна” знову ж таки відштовхується від цієї статті у “Інтренешнел Гералд Трібюн”, і автор статті, пан Гавриш, цитує прес-службу російського “Газпрому” і каже, що російський “Газпром”, посилається знову на версію Міллера, хоче підвищити ціну на газ для України з 50 до 160 доларів за тисячу кубічних метрів. Як Ви прокоментуєте у цій заяві ці цифри?

Сергій Лук’янчук

Мені невідомі нещодавні заяви пана Міллера на цю тему, і на сайті “Газпрому” ніякої згадки про цю інформацію немає, тому мені важко судити.

З іншого боку, якщо “Комерсант-Україна” відтворив той же пасаж статті Джуді Демпсі про підвищення цін на газ, то, справді, такого роду питання піднімалися, в тому числі, і під час візиту Олексія Міллера до Києва, і справді Росія заявила про наміри підняти ціну на газ до європейського рівня з одночасним підняттям Україною ціни на транзитні послуги, які ми надаємо Росії, також до європейського рівня.

Українська сторона на це відповіла, що на даному етапі умови чинної угоди, яка діє до 2013 року про цінову формулу, себто 50 доларів за тисячу кубометрів газу, які ми отримуємо від Росії, і плату за транзитні послуги 1, 09 долара за тисячу кубометрів на 100 км маршруту, то ці умови є абсолютно вигідними для України, і Україна має наміри зберегти дію цього договору і надалі.

Василь Зілгалов

Тобто, ці цифри, від 50 до 160 доларів, називалися ще весною?

Сергій Лук’янчук

Цифра 160 доларів справді називалася ще весною, але вона була предметом переговорів на рівні обміну пропозиціями (наскільки мені відомо) і на рівні обміну інформацією між робочими групами.

Якщо говорити про стосунки з “Газпромом”, то наразі робота ведеться, в тому числі, з питань ціноутворення і плати за транзит.

Але хочу зауважити, що будь-яке такого роду рішення неможливі в односторонньому порядку, і якщо у цій формулі будуть якісь зміни, то їм повинні передувати відповідні економічні обґрунтування, відповідні переговори, відповідні рішення.

Про односторонність зміни чинних нині умов не йдеться і навряд чи це відбудеться, оскільки є діючі угоди, які працюють, на основі яких відбувається співпраця у цій галузі між Україною і Росією.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG