Доступність посилання

ТОП новини
09 Грудень 2018, Київ 23:40

Ситуація в Криму нормальна і цілком безпечена.


Володимир Притула

Симферополь, 5 серпня 2005 - Кримський прем’єр Анатолій Матвієнко стверджує, що ситуація в Криму нормальна і цілком безпечена. На прес-конференції у Симферополі він заявив, що наслідки учорашньої аварії в енергосистемі автономії не є значними і швидко ліквідуються.

Прем’єр-міністр Криму Анатолій Матвієнко зібрав у п’ятницю журналістів, щоб відзвітувати за 100 днів своєї роботи на посаді глави уряду автономії. Однак мова переважно йшла про іміджеві проблеми безпеки відпочинку в Криму, з якими неочікувано зіштовхнулося нове кримське керівництво.

Сьогодні зранку санітарні служби автономії тимчасово заборонили купання на пляжах Південного узбережжя Криму, де вчора ввечері в результаті аварії у кримських енергомережах сталися аварійні викиди неочищених міських стоків в акваторію Великої Ялти. Близько 16 години у четвер сталося аварійне відключення ліній електропередач Бахчисарай-Ялта. А того ж дня зранку енергетики відключили на профілактику іншу високовольтну лінію, яка подавала електрику на Південне Узбережжя Криму. В результаті цього, весь південь півострова – від Судака до Сімеїза залишився без електропостачання – де на 15 хвилин, де – на 3 години, - повідомив журналістам Анатолій Матвієнко.

Він спростував інформацію, що всі південнобережні пляжі закриті, повідомивши, що заборона стосується лише сімсотметрового пляжу в Масандрі і двістіметрового – в Артеку. Але прем’єр переконаний, що і там купатися безпечно. Причиною цього він назвав “недбалість і безвідповідальність” чиновників середнього рівня.

Безпечною він назвав і ситуацію на кримських пляжах, а “безвідповідальним політиком” – міністра охорони здоров’я України Миколу Поліщука, з легкої руки якого в мас-медіа України і Росії з’явилася інформація про те, що на кримських пляжах можна заразитися СНІДом. За його словами, це не відповідає дійсності. Досі в Криму на пляжі СНІДом і ВІЛ-інфекцією не заразилася жодна людина. Це ж сьогодні повідомила і прес-служба прокуратури Криму. За її даними, перевірка інформації у публікаціях, яку було проведено спільно з фахівцями Мінздоров’я Криму, не виявила жодного випадку зараження ВІЛ-інфекцією через травмування голками шприців. За результатами перевірки прокуратура відмовила у порушенні карної справи у зв’язку з відсутністю складу злочину. Прокуратура Криму на даний час встановлює осіб, причетних до поширення неправдивої інформації.

Анатолій Матвієнко також спростував повідомлення про холеру в Криму. За його словами, досі на півострові не було виявлено жодного холерного вібріону, який би загрожував життю людини. Ті ж, що виявлялися, - є авірулентними, тобто, нешкідливими для людей. А чутки про виявлення в Криму збудника холери він назвав проявами "війни за курортників" з боку конкурентів кримських курортів.

Що ж до вчорашньої аварії в енергомережі Криму, то Головне управління Міністерства з надзвичайних ситуацій України в АРК повідомило, що енергопостачання більшості населених пунктів Південного узбережжя Криму на ранок п’ятниці відновлене, але ремонтні роботи тривають. Електрика подається переважно на соціальні та важливі об’єкти – такі як лікарні, водоканали, очисні споруди, адміністративні будівлі тощо. Водночас, відновлене енергопостачання більшості житлових кварталів населенних пунктів Півдня Криму, хоч і струм подається за графіком, - стверджують в Кримському главку МНС.
XS
SM
MD
LG