Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 04:14

Україна готується до наради cвоїх послів.


Кирило Булкін

Борис Тарасюк
Київ, 18 серпня 2005 - Сьогодні міністр закордонних справ України Борис Тарасюк розповів журналістам про головні питання, якими зараз займається його відомство. Найбільшу увагу міністр приділив підготовці наради керівників закордонних установ України, що відбудеться в Києві з 22-го до 26-го серпня.

Раніше такі наради проводилися раз на два роки, але з часу останньої минуло вже чотири. Отже, потреба зібратися й скоординувати роботу зовнішньополітичного відомства України є справді нагальною, особливо з огляду на зміни, які сталися в державі останнім часом. Говорить Борис Тарасюк.

Борис Тарасюк

Основна тема нинішньої наради – це основні пріоритети і головні завдання української дипломатичної служби після Помаранчевої революції.

Нарада розпочнеться пленарними засіданнями, які відбуватимуться впродовж першого дня 22 серпня в Будинку вчителя. Це історична споруда, тим самим ми б хотіли підкреслити історичний зв’язок, роль і місце української дипломатії в українській історії.

Кирило Булкін

На пленарному засіданні 22 серпня виступить Президент України, він окреслить основні напрямки роботи й завдання української зовнішньої політики. А в наступні дні учасники наради працюватимуть не менш напружено.

У програмі – тематичні засідання, виїзна сесія на Чорнобильській АЕС, робота в секціях. Зокрема, одна з секцій буде присвячена захисту громадян України, що перебувають за кордоном. Важливість цієї теми Борис Тарасюк підкреслив окремо.

Борис Тарасюк

Не випадково ми присвятили одну з тематичних секцій питанням захисту прав і інтересів українських громадян за кордоном. Це те, що є одним з пріоритетів діяльності зовнішньополітичного відомства, як це було визначено на початку року.

Кирило Булкін

Чимало уваги учасники наради приділять питанням такої роботи зовнішньополітичного відомства, яка сприятиме розвитку української економіки. У режимі семінару розглянуть проблему взаємодії дипломатичної служби з організаціями, що причетні до питань енергопостачання.

Причина цього, за словами міністра, полягає в головній задачі, яка стоїть перед українською дипломатією.

Борис Тарасюк

Як ви бачите, тематика наради передбачає багато питань, і основна спрямованість цих питань пов’язана з економікою. Саме в цьому ми, українські дипломати, вбачаємо своє покликання. Перемогти нашій державі нашій владі у вирішенні питань політичного та економічного розвитку нашої країни.

Адже відомо, що лише потужна економічно, добре розвинена економічно, демократична країна. Країна, де панує право, має можливості для проведення успішної зовнішньої політики. Саме в цьому ми вбачаємо і українська дипломатія своє покликання.

Кирило Булкін

Серед інших тем, про які розповів на брифінгу міністр – економічні вигоди, що їх принесло Україні рішення скасувати візи для громадян окремих країн; структурне реформування та кадрові ротації в міністерстві; пропозиції України до майбутнього саміту глав країн СНД (на жаль, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров уже відповів, що з технічних причин розглянути їх не вдасться – але Борис Тарасюк не втрачає надії, оскільки останнє слово має бути за президентами).

Загалом міністр виглядає впевненим в успішній реалізації планів і завдань української дипломатії. Причина цього – нещодавнє рішення Президента підписати указ про підвищення ролі МЗС як координаційного органа зовнішньої політики держави.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG