Доступність посилання

ТОП новини
17 Жовтень 2018, Київ 16:44

У Севастополі активізувалися представники проросійських сил.


Володимир Притула

Симферополь, 25 серпня 2005 року – У Севастополі активізувалися представники проросійських сил. Учора ввечері вони провели на майдані Нахімова невеликий мітинг, на якому вперше за кілька останніх років знову звучали заклики до виходу зі складу України і приєднання до Росії.

У мітингу, організованому “Рухом виборців за Республіку Крим”, молодіжною організацією “Прорив” і міським відділенням Прогресивної соціалістичної партії, за повідомленням інформагенцій, взяли участь менше 150 осіб. Втім, цей захід привернув увагу представників преси тим, що його учасники вперше за остані 4-5 років вимагали “воз’єднання Криму з Росією”. Вони розгорнули плакати з надписами: “Ми – росіяни, на російській землі, в Криму говоримо російською!” і “Севастополь та Симферополь – два російських міста, встаємо з колін!”.

Учасники акції заявили, що вважають передачу Кримської області до складу Української РСР 1954 року – незаконною. Лідер незареєстрованої організації “Російське віче Севастополя”, колишній депутат кримського парламенту Олександр Круглов сказав на мітингу, що Крим і Севастополь “окуповані Україною”. Він висунув вимогу керівництва Росії винести на міждержавний рівень питання повернення Севастополя і Криму Росії.

Водночас, голова теж не зареєстрованої організації “Російське віче Симферополя” Валерій Піддячий заявив, що учасники мітингу також вимагають і від Верховної Ради України повернути Крим Росії. Цитую: “Ми звертаємося до парламенту України із вимогою не тільки припинити красти російський газ, але й припинити анексію Криму і Севастополя”, - заявив голова “Російського віче Симферополя”.

У резолюції, ухвалені на мітингу, його учасники зажадали від міської ради Севастополя виключити з телевізійного ефіру рекламу українською мовою. Вони також виступили проти спорудження у місті пам’ятника Соборності України. І на мітингу його організатори заявили про створення “Народного Фронту “Севастополь-Крим-Росія”, учасники якого мають намір домагатися приєднання півострова до Російської Федерації.

Місцеві спостерігачі відзначають, що активізація сепаратистських проросійських сил співпала із загостренням українсько-російської суперечки довкола виконання Чорноморським флотом Росії міжурядових угод і повернення Україні навігаційних об’єктів на території Криму.

Два тижні тому теж незареєстрована організація під назвою “Російський Рух Севастополя” закликала силові структури України перейти на бік опозиції. У “Відозві до армії, флоту, правоохоронних органів, служб безпеки України”, поширеній цією організацією у Криму, мовиться, цитую: “нестримне зростання цін на продукти харчування, комунальні послуги, енергоносії, позбавлення пенсіонерів і ветеранів пільг, фанатична антиросійська політика, особливо стосовно мови, штовхають нас до дій, спрямованих на зміну існуючої влади”, кінець цитати. Порівнявши “помаранчеву” владу з фашистською диктатурою, автори заяви закликали силовиків не боятися “бути з народом України” і ставати на його бік, оскільки це “попередить повний развал України, врятує її від громадянської війни”, - вважає Російський Рух Севастополя. Представники правоохоронних органів досі цю заяву не коментують.
XS
SM
MD
LG