Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2018, Київ 08:50

“Звуки життя”: Чужий серед своїх.


студент Ієшиви при синагозі Бродського Мордехай Моложенов потерпілий 28 серпня
Київ, 31 серпня 2005 року.

Антисемітизм, ксенофобія, расизм, етнічна нетерпимість... Наскільки прояви цих нецивілізованих почуттів характерні для сучасної України? І чи можна по окремих випадках радше кримінального ґатунку судити про ставлення держави і її громадян до представників окремих нацменшин?

Про толерантність українського суспільства - у спільному проекті Радіо Свобода і Нашого Радіо "Звуки Життя": "Чужий серед своїх" з Микитою Моісеєвим.

28 серпня цього року у столичному переході під розкішним торговельним центром “Мандарина-Плаза”група невідомих (на плечі одного з них була свастика) побила 32-річного киянина, студента Ієшиви при синагозі Бродського Мордехая (Миколу) Моложенова. Потерпілий пребуває у комі… За особистим дорученням Президента цю справу під контроль взяв міністр внутрішніх справ Юрій Луценко. Підозрюваних молодиків затримали наступного дня. Справа гучна. Втім вже на початках розслідування міліція повідомляє: за попередніми даними – злочин скоєний не на антисемітському грунті. Що суперечить словам свідка…

Аудіозапис програми. Перший випуск:

Галичани у національному питання виявляють високий ступінь толерантності. Принаймні, за останні 15 років у Львові не було зафіксовано жодного факту побиття росіянина, поляка чи єврея, зазначає львівська кореспондентка Радіо Свобода Галина Терещук. Натомість, кілька років тому у центрі міста двоє молодиків жорстоко побили відомого композитора Ігоря Білозора, який у компанії друзів співав українських пісень.

Аудіозапис програми. Другий випуск:

У Британії расова дискримінація вважається неприпустимою. За словами лондонського кореспондента Радіо Свобода Олекси Семенченка, людині, яка зневажає іншу людину через національність ніхто не подасть руки. Зовсіма інша справа в Росії. Лави агресивних молодих людей у шкірянках зі свастикою, так званих “скін-хедів” поповнюються, а правоохоронні органи воліють бачити у вуличних побиттях лише хуліганські мотиви.

Аудіозапис програми. Третій випуск:

Поліетнічний Крим – місце неспокійне з точки зору міжнаціональних конфліктів. Росіяни, українці, кримські татари – чвари у цьому трикутнику постійно підігріває російська і російськомовна преса, стверджує кореспондент Радіо свобода в Симферополі Володимир Притула. Особливо ситуація загострилась після минулорічних президентських виборів.

Аудіозапис програми. Четвертий випуск:
XS
SM
MD
LG