Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 05:33

Результати моніторингу радіостанцій.


Тарас Марусик

Київ, 6 вересня 2005 - Ми вже повідомляли, що Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення 1 серпня розпочала моніторинг українських радіостанцій на предмет дотримання ними українського законодавства, зокрема у мовній сфері. А тепер можемо повідомити про результати цього моніторингу.

Минулого тижня члени Нацради вирішили ознайомити журналістів з ретельною перевіркою радіостанцій, яка тривала місяць. Говорить голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Віталій Шевченко.

Віталій Шевченко

Нам, членам Нацради, зрозумілий інтерес до цієї тематики, оскільки багато ЗМІ просто цікавляться і хочуть впевнитися, наскільки послідовна позиція Нацради в цьому питанні.

Думаю, що ми достатньо вагомо заявили, що позиція послідовна, ми провели масштабні дослідження, і від сьогодні ми ці цифри оприлюднюємо і будемо вивішувати їх регулярно на наших сайтах .

За підсумками попереднього моніторингу ми оголосили повномасштабні перевірки 5-ти компаніям, у яких не в порядку ситуація з мовою програм, дотриманням ліцензійних нормативів, дотриманням законодавчих вимог щодо реклами, в тому числі і мова реклами, і інші вади їхньої діяльності, які розбігаються з законодавчими вимогами і з ліцензійною діяльністю.

Тарас Марусик

Мова йде про “Гала-радіо”, “Медіа Маркет”, “Нову хвилю”, “Довіру” та “Пілот Україна”. Ці компанії, каже Віталій Шевченко, мають найгірші показники за кількома мовними аспектами перевірки.

Віталій Шевченко

Я скільки не сумніваюся, що якісь з цих компаній будуть мати дисциплінарні санкції. Ми зіткнулися з ганебним явищем. Скажімо, рекорд на цьому відрізку часу, що ми перевіряли, належить “Гала-радіо”, в якому зафіксовано в один тиждень 2%, а в другий тиждень –3% від всього обсягу продукції, яка йшла в ефір українською мовою.

Низькі показники мають, зокрема, “Нова хвиля” - 8-9%, радіо “Клас” - 15-17%, “Медіа Маркет” - 8-15%.

Тарас Марусик

Моніторинг був “маячковим” за трьома показникам: ведення програм державною мовою; ознаки порушення Закону України “Про рекламу”; вітчизняний пісенний матеріал, що звучав в етері державною мовою. В процесі моніторингу були відзначені і суттєві покращення в роботі низки радіокомпаній. Деякі з них піднесли, до певної міри, сюрприз членам Нацради.

Віталій Шевченко

Компанія, яка завжди уособлювала порушення мовного режиму, як “Рускоє радіо Україна”, показала результати 96-98 % українського мовлення. Щоправда в них не таких великий в абсолютних величинах обсяг розмовного ефіру, але тим не менше, ці результати радують.

Хороші результати мають радіо “Кохання”, десь в межах 70-90%. Радіо “МВМ” - 90-100%, варто мабуть назвати і компанії, які просто прогресують. Зокрема, наприклад, лідер, в якого перший тиждень моніторингу ефіру був показаний як 50% половина продукції, а на другий тиждень – вони вийшли майже на всі 100%.

Тарас Марусик

Голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Віталій Шевченко вважає, що за цими змінами стоять зусилля продюсерів, керівників і колективів згаданих радіостанцій, які, можливо, невдовзі будуть готові до підписання меморандуму про спільні дії з Нацрадою щодо наведення ладу в мовному питанні в етері радіостанцій.
XS
SM
MD
LG